خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/28 16:41:00
سرویس سیاسی
سالک در واکنش به انتخاب سفیر آمریکایی ضدایرانی در عراق:

آمریکا به‌دنبال ایجاد جریانی نامشروع در عراق است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دولت جدید عراق باید مرزهای خود را با مسائل آمریکا روشن کند.
آمریکا به‌دنبال ایجاد جریانی نامشروع در عراق است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دولت جدید عراق باید مرزهای خود را با مسائل آمریکا روشن کند. https://cdn.icana.ir/d/019/109809.jpg آمریکا,به‌دنبال,ایجاد,جریانی,نامشروع,در,عراق,است Icana

احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتخاب متیو تولر به عنوان سفیر آمریکا در عراق که فردی به شدت ضد ایرانی است، گفت: امام(ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ بوده چرا که 40 سال است علیه جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور توطئه می کند و انتخاب این فرد نیز در راستای همین دسیسه چینی ها است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تمام نقشه های شوم آمریکایی‌ها با هدایت داهیانه رهبری و هوشیاری امت و وحدت آنها با شکست روبرو شده است، عنوان کرد: دولت جدید عراق باید کمر همت ببندد تا مرز خود را با مسائل آمریکا روشن کند.

آمریکا نمی‌تواند به راحتی وارد عراق شده و منابع آنها را تاراج کند و در آخر عنصری را در سفارت خود در عراق قرار دهد که روابط میان ایران و عراق را برهم بزند.

وی ادامه داد: موضوع به این راحتی نیست که آمریکایی در سال 2001 وارد عراق شده، منابع آنها را غارت کنند و باعث به بار آمدن تعداد زیادی کشته و زخمی شوند و امروز نیز عنصری را در سفارت خود در عراق قرار دهند که رابطه ایران و عراق را بر هم بزند.

سالک همچنین یادآور شد: آمریکایی ها در جریان برگزاری مراسم پیاده روی اربعین تلاش کردند با انواع دسیسه های از پیش تعیین شده، روابط میان ایران و عراق را خدشه دار کنند تا این مراسم بزرگ تحت الشعاع قرار گیرد اما موفق نبودند.

وی ادامه داد: آمریکا در حال شکل دادن جریان نامشروعی در عراق است که آثار شومی خواهد داشت اما استقامت دولت و ملت عراق آن چنان است که این مشکل را نیز حل می کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر جمهوری اسلامی میزبان رئیس جمهور عراق بود و در جریان دیدارهای صورت گرفته، روح همدلی و وحدت بیش از پیش بروز پیدا کرد همچنین بصیرت و مقاومت ملت عراق به خصوص شیعیان آنها با مرجعیت عراق به خصوص آیت الله سیستانی اجازه نخواهد داد نقشه های شوم آمریکا در این کشور محقق شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet