خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/27 17:19:10
سرویس فرهنگی
پاپی زاده:

ریزگردها کلاس درس خوزستانی‌ها را تعطیل کرد / رقابت نابرابر دانش آموزان خوزستانی با سایر استان‌ها

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه حتی یک کلاس جبرانی هم در ازای تعطیلی مدارس خوزستانی‌ها در هجوم ریزگردها برگزار نشد، گفت: شرایط اقلیمی جنوب و شمال کشور بسیار متفاوت است و نباید تقویم آموزشی در سراسر یکسان باشد.
ریزگردها کلاس درس خوزستانی‌ها را تعطیل کرد / رقابت نابرابر دانش آموزان خوزستانی با سایر استان‌ها عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه حتی یک کلاس جبرانی هم در ازای تعطیلی مدارس خوزستانی‌ها در هجوم ریزگردها برگزار نشد، گفت: شرایط اقلیمی جنوب و شمال کشور بسیار متفاوت است و نباید تقویم آموزشی در سراسر یکسان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44780.jpg ریزگردها,کلاس,درس,خوزستانی‌ها,را,تعطیل,کرد,/,رقابت,نابرابر,دانش,آموزان,خوزستانی,با,سایر,استان‌ها Icana

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه شرایط متفاوت اقلیمی و دمایی در کشور ایجاب می‌کند که تقویم آموزشی یکسان نباشد، گفت: آب و هوای استان‌های جنوبی کشور کاملا متفاوت با استان‌های شمالی و شمالغرب بوده و دوره گرما برای دانش آموزان و کادر فرهنگیان در جنوب کشور بسیار آزاردهنده است.

بیشترین غلظت ریزگردها در فصل تحصیل در آسمان استان‌های جنوبی است

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوره آموزشی مناطق گرمسیر کشور باید کوتاه باشد، افزود: استان‌های جنوبی کشور علاوه بر گرما با پدیده‌ نوظهوری مانند ریزگردها مواجه هستند که بیشترین غلظت ریزگردها در فصل تحصیل در آسمان استان‌های جنوبی است.

وی توضیح داد: استان خوزستان در فصل تحصیل یعنی از شروع پاییز تا اسفندماه با بادهای جنوبی - شمالی مواجه می‌شود که با توجه به اینکه این بادها از تالاب‌های خشک شده مانند شادگان، منصوریه، هور شریفیه عبور می‌کند و ریزگردها را شدیدا تحریک می‌کند، پدیده تشدید صورت می‌گیرد و ریزگردها وارد شهرهای استان خوزستان می‌شود.

غبار ریزگرد

آموزش و پرورش حتی یک کلاس جبرانی هم برگزار نکرد

پاپی‌زاده یادآور شد: شدت این ریزگردها تا به حدی است که طول دید تا 50 متر نیز کاهش یابد و مدارس و ادارات به ناچار با تعطیلی مواجه میشوند.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: آموزش و پرورش باید به تعداد روزهای تعطیل شده در استان خوزستان کلاس‌های جبرانی برای دانش آموزان برگزار کند، اما بر اساس گزارشی که از آموزش و پرورش اخذ شد، این اتفاق به هیچ عنوان روی نداد.

آلودگی هوا ریزگرد

رقابت نابرابر دانش آموزان خوزستانی با سایر استان‌ها

پاپی‌زاده تأکید کرد: با این حساب دانش آموزان خوزستانی در رقابتی نابرابر با دانش آموزان سایر استان‌ها وارد میدان رقابت شدند و در امتحانات نهایی نیز رقابتی ناسالم با سایر استان‌ها دارند و کمتر می‌توانند استعدادهای خود را به نمایش بگذارند.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس تأکید کرد: این بی عدالتی به وزیر آموزش و پرورش و معاونانش نیز منعکس شده است تا امسال نیز در صورت بروز مجدد پدیده ریزگردها، شاهد جبران کلاس‌های تعطیل شده بر اثر هجوم ریزگردها به خوزستان باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet