هدر موبایل
1397/08/30 11:26:00
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی مطرح کرد:

ضرورت افزایش بودجه وزارت خارجه با توجه به شرایط تحریمی و ماموریت دیپلمات‌ها در خارج از کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دیپلمات‌ها سنگربانان در خاکریزهای اول خارج از کشور هستند، گفت: با توجه به شرایط بین‌المللی ایران، تحریم ها و ماموریت دیپلمات‌ها در خارج از کشور پیگیری تامین منابع و افزایش بودجه الزامی است.
ضرورت افزایش بودجه وزارت خارجه با توجه به شرایط تحریمی و ماموریت دیپلمات‌ها در خارج از کشور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دیپلمات‌ها سنگربانان در خاکریزهای اول خارج از کشور هستند، گفت: با توجه به شرایط بین‌المللی ایران، تحریم ها و ماموریت دیپلمات‌ها در خارج از کشور پیگیری تامین منابع و افزایش بودجه الزامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108958060668.jpg ضرورت,افزایش,بودجه,وزارت,خارجه,با,توجه,به,شرایط,تحریمی,و,ماموریت,دیپلمات‌ها,در,خارج,از,کشور Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به بودجه وزارت امور خارجه و ضرورت افزایش اعتبارات این وزارتخانه در سال 98، گفت: تکلیفی بسیار سنگین اخیرا و در شرایط تحریمی فعلی بر دوش وزارت امور خارجه گذاشته شده است. از سویی هم وزارت امور خارجه معاونت اقتصادی تاسیس کرده است بنابراین توقع مردم و مسئولان گشایش در روابط خارجی به خصوص حوزه روابط اقتصادی است.

انتقاد از وزات امور خارجه به دلیل عدم پیگیری بودجه‌ای

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه وزارت امور خارجه در ارتباط با پیگیری مسائل بودجه‌ای از طریق سازمان برنامه و بودجه و مجلس پیگیری نمی‌کند.

                            بیشتر بخوانید:

 

وی افزود: بر همین اساس سال گذشته مجلس برای برخی از سازمان‌های امنیتی و نظامی و برخی وزارتخانه‌ها چون وزارت اطلاعات و وزارت اطلاعات بودجه‌ای مجزا تعیین کرد که نهادهای مذکور این بودجه را پیگیری و دریافت کردند اما وزارت خارجه بودجه که برای مقابله با اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی تعیین شده بود را پیگیری و دریافت نکرد.

دیپلمات‌ها سنگربانان ایرانی در خاکریز اول

صفاری نطنزی یادآور شد: با توجه به شرایط بین‌المللی ایران و ماموریت دیپلمات‌های ایرانی در خارج از کشور پیگیری تامین منابع الزامی است، دیپلمات‌های ایرانی به عنوان سنگربانان مرز در خاک‌ریزهای اول خارج از کشور قرار گرفتند و تامین و تقویت این گروه ضروری است.

دیپلماسی قوی در خارج از کشور راهکار مقابله با توطئه‌های آمریکایی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی راهکار مقابله با سیاست‌های آمریکا را داشتن دیپلماسی قوی در خارج از کشور دانست و گفت: سفارت‌خانه‌های ایران در خارج از کشور و دیپلمات‌های ایرانی می‌توانند توطئه‌های آمریکا را خنثی کنند و از سوی دیگر شرایطی ایجاد کنند تا تعاملات اقتصادی و تجاری با دنیا دچار ضعف نشود بنابراین کادر دیپلماتیک در خارج از کشور به ویژه در برخی از کشورهای هدف باید تقویت شود.

وزارت امور خارجه در فصل بودجه فعال‌تر شود

وی تصریح کرد: از سوی دیگر بودجه وزارت امور خارجه و نمایندگی‌ها باید افزایش یابد تا بتوانند گام موثری بردارند، دستگاه دیپلماسی برای این منظور باید در فصل بودجه در مجلس و سازمان برنامه وبودجه فعال شود. پیگیری وزارت امور خارجه در تخصیص بیشتر منابع قطعا تاثیرگذار است.

سفارت‌خانه‌ها نباید وارد فاز درآمدزایی شوند/ درآمدزایی دیپلمات‌ها ممنوع است

صفاری نطنزی اظهار داشت: در این شرایط نباید از سفارتخانه‌ها و دیپلمات‌ها انتظار درآمدزایی برای جبران تامین منابع خود بود زیرا ارگان‌های دولتی به ویژه وزارت امور خارجه ممنوع شدند، درآمد کنسولی وزارت امور خارجه در کشورهای پر تردد نیز به خزانه واریز می‌شود لذا وزارت امور خارجه باید تلاش کند تا از منابع خزانه دولت بودجه را دریافت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: دیپلمات‌ها نباید وارد فاز درآمدزایی شوند زیرا به کار واهداف آنها لطمه می‌زند، دیپلمات‌ها باید از طریق وزارت امور خارجه بودجه خود را طلب کنند تا با پیگیری از طریق سازمان برنامه و بودجه و مجلس تامین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet