هدر موبایل
1397/08/29 14:11:00
سرویس سیاسی
عباسی:

مذاکرات ایران و اروپا نباید منتج به وقت کشی و تضییع حقوق ملت ایران شود/ برجام دولت را از ظرفیت همسایگان غافل کرد

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه اگر بخواهیم سرنوشت اقتصادی، تجاری و تولیدی کشور را به مذاکرات ایران و اروپا گره بزنیم ضرر خواهیم کرد، گفت: در جریان مذاکرات هسته‌ای به امید برجام ماندیم و مردم آسیب جدی در طول چند سال گذشته متحمل شدند.
مذاکرات ایران و اروپا نباید منتج به وقت کشی و تضییع حقوق ملت ایران شود/ برجام دولت را از ظرفیت همسایگان غافل کرد عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه اگر بخواهیم سرنوشت اقتصادی، تجاری و تولیدی کشور را به مذاکرات ایران و اروپا گره بزنیم ضرر خواهیم کرد، گفت: در جریان مذاکرات هسته‌ای به امید برجام ماندیم و مردم آسیب جدی در طول چند سال گذشته متحمل شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801105634892941.jpg مذاکرات,ایران,و,اروپا,نباید,منتج,به,وقت,کشی,و,تضییع,حقوق,ملت,ایران,شود/,برجام,دولت,را,از,ظرفیت,همسایگان,غافل,کرد Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا، اظهار داشت: گفتوگو با کشورهای دنیا به ویژه اتحادیه اروپا فی‌النفسه مشکلی ندارد و جمهوری اسلامی ایران سعی دارد تا دیپلماسی فعالی با کشورهای دنیا داشته باشد ولی حصول نتیجه مثبت بسیار مهم است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تاکنون نتیجه‌ای که باید از مذاکرات بین ایران و اروپا به دست می‌آمد حاصل نشده و افکار عمومی جهان نیز به حقانیت جمهوری اسلامی ایران پی‌برده‌اند و زورگویی و خوی استکباریی آمریکا نیز بر همگان مشخص شده است.

سرنوشت اقتصادی، تجاری و تولیدی کشور را به مذاکرات با اروپا گره نزنیم

وی افزود: احتمال دارد که بعضی از حکومت‌ها و دولت‌ها که تحت سلطه آمریکا هستند جرات اظهار نظر علیه آمریکا را نداشته باشند ولی ایران همواره با شجاعت مواضع حق طلبانه خود را ابراز داشته است.

عباسی با بیان اینکه اگر بخواهیم سرنوشت اقتصادی، تجاری و تولیدی کشور را به مذاکرات ایران و اروپا گره بزنیم ضرر خواهیم کرد، ادامه داد: در جریان مذاکرات هسته‌ای به امید برجام ماندیم و مردم آسیب جدی در طول چند سال گذشته متحمل شدند.

مذاکرات ایران و اروپا نباید منتج به وقت کشی و تضییع حقوق ملت ایران شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ایران با غیرت و روحیه انقلابی، آسیب‌ها و مشکلات اقتصادی را تحمل کردند، گفت: باید توجه داشت که مردم نیز تا حدی رفتار دولتمردان را تحمل می‌کنند و لازم است اقدام موثری برای حل مشکلات مردم انجام شود و صرف مذاکره بی‌نتیجه کفایت نمی‌کند.

وی افزود: ضمن اینکه مذاکره با کشورهای اروپایی در مسائل مختلف منطقه‌ای و جهانی باید دنبال شود از سوی دیگر باید به دنبال امتیازات و منافع ملی باشیم و نباید وقت کشی کنیم زیرا باید مطمئن باشیم که خواسته‌های ایران باید از سوی طرف مذاکره مقابل تامین شود.

آنقدر در برجام غرق شدیم که از ظرفیت کشورهای همسایه غافل شدیم

عباسی اظهار داشت: باید راه نفوذ دشمن را هوشمندانه مسدود کنیم، اشکالی ندارد که مذاکرات را اروپایی با درایت ادامه دهیم ولی باید همسایگان را نیز مورد توجه قرار دهیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنقدر در برجام غرق شدیم که از ظرفیت کشورهای همسایه غافل شدیم و ارتباط با آن‌ها را درسطح بالا حفظ نکردیم، گفت: مسئولان تلاش می‌کنند تا حقوق ملت ایران تضییع نشود و از طرف‌های مقابل نیز بخواهیم که منافع ایران را تامین کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet