هدر موبایل
1397/08/29 10:05:00
سرویس سیاسی
بادامچی:

60درصد آئین نامه‌های اجرائی قانون برنامه پنج ساله ششم تهیه نشده است

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه برنامه پنج ساله ششم هنوز به خوبی اجرا نشده و بیش از ۶۰ درصد آئین نامه‌های آن هنوز تصویب نشده است، گفت: در قوانین انتخابات نیز باید به گونه‌ای شرایط را ببینیم که نظارت تقویت شود و همه نگاه‌ها منطقه‌ای نباشد.
60درصد آئین نامه‌های اجرائی قانون برنامه پنج ساله ششم تهیه نشده است عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه برنامه پنج ساله ششم هنوز به خوبی اجرا نشده و بیش از 60 درصد آئین نامه‌های آن هنوز تصویب نشده است، گفت: در قوانین انتخابات نیز باید به گونه‌ای شرایط را ببینیم که نظارت تقویت شود و همه نگاه‌ها منطقه‌ای نباشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105900524628.jpg 60درصد,آئین,نامه‌های,اجرائی,قانون,برنامه,پنج,ساله,ششم,تهیه,نشده,است Icana

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، درخصوص لزوم ارائه لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: در مورد انتخابات مجلس خلا بزرگی که داریم این است که نمایندگان از محیط‌های بسته به مجلس ورود می‌کنند و استانی شدن انتخابات مجلس سبب می‌شود تا نمایندگان حوزه انتخابیه وسیع‌تری داشته باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا استانی شدن انتخابات مجلس تصویب شود و شرایط انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان وسیع‌تر باشد، بیان کرد: دلایل موافقان استانی شدن انتخابات مجلس این است که در این شیوه نمایندگان به تقنین و نظارت بر اجرای قوانین می‌پردازند و دلیل مخالفان استانی شدن این است که شهرستان‌های کوچک فراموش می‌شوند.

احزاب باید به برنامه‌محور بودن کشور کمک کنند

وی با اشاره به دلیل مخالفان استانی شدن انتخابات مجلس، افزود: اینکه مطالبات مردمی را منطقه‌ای کنیم امری ناصواب است، نمایندگان مجلس باید خود را در برابر تمام مردم کشور مسئول بدانند و پاسخگو باشند و به دنبال اجرای قوانین در کل کشور باشند.

بادامچی ادامه داد: کشور باید بر مبنای برنامه پیش برود و بیشتر توجه خود را بر تنظیم برنامه بگذارد تا همه پروژه‌های کشور به صورت متوازن پیشرفت کنند و احزاب در این زمینه می‌توانند نقش موثری داشته باشند.

نظارت را باید اولی‌تر از تقنین قرار دهیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در مواقعی که طرح‌هایی در مورد تهران مطرح می‌شود هجمه‌هایی به وجود می‌آید که منافع تهران و شهرستان‌ها را در مقابل یک دیگر قرار می‌دهد که این شیوه نیز ناصواب است، در پارلمان‌های جهان نمایندگان به صورت ملی مسئولیت دارند و عمل می‌کنند.

وی افزود: نباید خود را درگیر تصویب قوانین متعدد کنیم، اکنون برای همه موضوعات قانون مشخص وجود دارد و نظارت را باید اولی‌تر قرار دهیم، بودجه‌های سالانه را باید متناسب با برنامه توسعه منطبق باشد ولی اکنون شرایط این گونه نیست.

60 درصد آئین نامه‌های اجرائی قانون برنامه پنج ساله ششم تهیه نشده است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه پنج ساله ششم هنوز به خوبی اجرا نشده و بیش از 60 درصد آئین نامه‌های آن هنوز تصویب نشده است، گفت: در قوانین انتخابات نیز باید به گونه‌ای شرایط را ببینیم که نظارت تقویت شود و همه نگاه‌ها منطقه‌ای نباشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet