هدر موبایل
1397/08/27 12:33:55
سرویس صحن
زنگنه در پاسخ به سوال نماینده اهواز

وزارت نفت در حد توانش مسئولیت های اجتماعی خود را انجام داده است

وزیر نفت با اشاره به اقدامات وزارتخانه متبوعش در حوزه نفت گفت: وزارت نفت در حد توانش مسئولیت های اجتماعی خود را انجام داده است.
وزارت نفت در حد توانش مسئولیت های اجتماعی خود را انجام داده است وزیر نفت با اشاره به اقدامات وزارتخانه متبوعش در حوزه نفت گفت: وزارت نفت در حد توانش مسئولیت های اجتماعی خود را انجام داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100983440092.jpg وزارت,نفت,در,حد,توانش,مسئولیت,های,اجتماعی,خود,را,انجام,داده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه در نشست علنی امروز (یکشنبه 27 آبان) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال علی ساری نماینده اهواز درخصوص سوالش مبنی بر علت عدم پاسخگویی مدیران نفت، عدم توزیع مناسب خدمات اجتماعی و عدم اعطای مالیات شهرداری ها گفت: مسئله مسئولیت های اجتماعی دستگاه ها از جمله نفت یک مقوله ای است که درباره آن کارهای زیادی انجام شده و سالهاست که به آن پرداخته ایم، لذا اگر درخصوص این مسائل، مدیران نفتی پاسخگوی سوالات نمایندگان محترم نبودند، این مسئولیت متوجه بنده بوده و به نوبه خود از نمایندگان محترم عذرخواهی می کنم.

وزیر نفت گفت: درخصوص پرداخت های مالیات های ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به معاونت امور مجلس دستور داده شد که با نمایندگان محترم و مسئولان استانی جلسه ای برگزار کرده و مسئله را حل کند.

وی ادامه داد: در مورد آلودگی هوا و گازهای نفت سوخته شده وضعیت خوبی در استان خوزستان وجود ندارد، خوشبختانه با برنامه های انجام شده ظرف 2 سال آینده هیچ گازی در اطراف اهواز سوخته نشود و این آلودگی ناشی از آنها به کلی برانداخته شود.

زنگنه بیان کرد: در این خصوص قراردادی با پتروشیمی ها در چند ماه گذشته منعقد شده که بخش اصلی این گازها گرفته شده و به صورت خوراک پتروشیمی استفاده شود و هزینه های آن ازطریق این خوراک ها تامین شود که این امر به یک سال و نیم زمان و 2 میلیون دلار سرمایه نیاز دارد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: طرح دیگری در غرب کارون در حال انجام است که به عنوان NGL1200 در دست اجراست و طرح های دیگر نیز برای غرب و شرق کارون گذاشته ایم که برای این برنامه ها 5 سال و بالغ بر 500 میلیارد تومان سرمایه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: برای شرق کارون نزدیک به 1200 میلیارد تومان سرمایه در نظر گرفته شده است که به عنوان یک طرح ابتکاری از آن یاد می شود که باید سریعاً آن را اجرایی کرده و مشکلات ناشی از آلایندگی ها سریعاً برطرف شود.

زنگنه ادامه داد: یک طرح که 6 میلیارد دلار برای آن در نظر گرفته شده باید 4 درصد آن برای مسائل اجتماعی در نظر گرفته شود که از این 6 میلیارد دلار، نزدیک به 2 هزار میلیارد برای طرح استفاده خواهد شد.

وزیر نفت گفت: برای حوزه اهواز نزدیک به 85 طرح به ارزش 295 میلیارد تومان در دست اجرا داریم که مقادیر و زمان آن مشخص است که این کارهای انجام شده در حد توان وزارت نفت است.

زنگنه خاطرنشان کرد: وزارت نفت درگیر مشکلات مالی است، بیش از 2 هزار میلیارد تومان صورت وضعیت تایید شده داریم که نتوانسته ایم تامین مالی کنیم، لذا در حال گرفتن وام برای تامین آنها هستیم، بنابراین آنچه از وضعیت موجود می توان نتیجه گرفت مشکلاتی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

وی افزود: متاسفانه تصور می شود که تمام پول نفت استخراج شده به حساب وزارت نفت واریز می شود و این وزارتخانه حق مردم را نمی دهد، در حالی که این پول تا ریال آخر به حساب خزانه واریز شده و در همین مجلس برای آن تصمیم گیری می شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که وزارت نفت درخصوص مسائل اجتماعی انجام داده، به کارگیری 250 کارآموز در منطقه غرب کارون است که به آنها آموزش های حرفه ای داده شده و قریب به 3 هزار میلیارد برای آنها هزینه شده است و خوشبختانه بیشتر آنها بکار گرفته شده اند.

زنگنه بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات مهمی که در حوزه خدمات اجتماعی انجام داده ایم، از سال 96 کلاس های کنکور برگزار کرده که این کلاس ها با محوریت آموزش و پرورش انجام شده است که یک کار ارزشمند است که بالغ بر 200 دانش آموز تحت پوشش آموزش و پرورش و کلاس های کنکور قرار گرفته اند که نتیجه آن 2 نفر زیر رتبه 100، 9 نفر زیر رتبه یک هزار و 94 نفر زیر رتبه 20 هزار شده اند که بسیار ارزشمند است.

وزیر نفت در خاتمه یادآور شد: آنچه در اختیار وزارت نفت بود به اعداد به نمایندگان محترم گزارش داده شد، لذا برای بیشتر شدن خدمات نیازمند کمک مجلس هستیم که می تواند با افزایش منابع کمک های بیشتری نیز صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet