شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/08/27 18:57:27
سرویس فرهنگی
قمی:

تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی موجب تحقق اهداف سند تحول بنیادین می‌شود؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیشنهاد ایجاد مجدد کمیسیونی مختص به آموزش را به معنای رفتن راه رفته دانست و گفت: اگرچه در برنامه ششم مقرر شد؛ از صندوق توسعه ملی برای تعمیر و تجهیز مدارس فرسوده برداشت شود اما تحقق سند تحول آموزش نیازمند رعایت فاکتورهای دیگری نیز است.
تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی موجب تحقق اهداف سند تحول بنیادین می‌شود؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیشنهاد ایجاد مجدد کمیسیونی مختص به آموزش را به معنای رفتن راه رفته دانست و گفت: اگرچه در برنامه ششم مقرر شد؛ از صندوق توسعه ملی برای تعمیر و تجهیز مدارس فرسوده برداشت شود اما تحقق سند تحول آموزش نیازمند رعایت فاکتورهای دیگری نیز است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108032635180.jpg تخصیص,اعتبار,از,صندوق,توسعه,ملی,موجب,تحقق,اهداف,سند,تحول,بنیادین,می‌شود؟ Icana

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه برخی از مسئولان آموزش و پرورش تحقق بخشی از اهداف سند تحول آموزش و پرورش را در گرو تشکیل کمیسیونی با عنوان آموزش و پرورش در مجلس و تخصیص اعتبار به این وزارتخانه از صندوق توسعه ملی می‌دانند، گفت: در گذشته مجلس کمیسیونی باعنوان آموزش و پرورش، در مجلس داشته است اما نمایندگان در دوره‌ای تشخیص دادند، بهتر است این کمیسیون مسئولیت رسیدگی به آموزش عالی را نیز برعهده بگیرد لذا کمیسیون آموزش مذکور تحت عنوان کمیسیون آموزش و تحقیقات فعالیت خود را ادامه داد بنابراین پیشنهاد ایجاد مجدد کمیسیون آموزش به معنای رفتن راه رفته است.

پیشنهاد ایجاد کمیسیون آموزش به معنای رفتن راه رفته است

اهداف و سیاست‌های سند تحول بنیادین مشخص است بنابراین مسئولان باید به دنبال اجرا و ایجاد زیرساخت‌ها باشند

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته آموزش و پرورش در زیرمجموعه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مسائل این وزارتخانه را به طور تخصصی پیگیری می‌کند، ادامه داد: اهداف و سیاست‌های سند تحول بنیادین مشخص است بنابراین مسئولان بی‌تکلیف نیستند و باید به دنبال اجرا و ایجاد زیرساخت‌های آن باشند نه آنکه به مجلس چشم بدوزند.

نظارت مجلس از طریق کمیته آموزش و پرورش بر نحوه پیشبرد اهداف سند تحول

به گفته وی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از طریق کمیته آموزش و پرورش به طور تخصصی بر نحوه پیشبرد اهداف سند تحول نظارت دارد.

شروط برداشت از صندوق توسعه ملی

ابطحی همچنین درخصوص اینکه صندوق ذخیره توسعه ملی چقدر می‌تواند در  پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین تاثیرگذار باشد، افزود: اگرچه در برنامه ششم توسعه کشور استفاده از اعتبارات این صندوق برای آموزش و پرورش آمده است اما این صندوق اهداف گسترده دیگری نیز دارد لذا اگر قرار باشد هر وزارتخانه با کمبود بودجه به این صندوق ارجاع داده شود اهداف صندوق محقق نخواهد شد.  

در برنامه ششم برای توسعه به دستور رهبری مقرر شد از  صندوق توسعه ملی برای تعمیر و تجهیز مدارس فرسوده برداشت شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برداشت از صندوق توسعه ملی صرفا با اذن رهبری امکان‌پذیر است، اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه کشور به دستور رهبری مقرر شد، از این صندوق برای تعمیر و تجهیز مدارس فرسوده برداشت شود، هرچند حل مشکلات آموزش و پرورش احتیاج به عزم ملی دارد و برای تحول و رتبه‌بندی معلمان و تعیین وضع معیشت آنها به تلاشی مستمر نیاز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet