هدر موبایل
1397/08/30 14:35:00
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

جزئیات پیش نویس قانون احزاب/ قانون احزاب ۴۰ کشور مطالعه شده است

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس قانون احزاب ۴۰ کشور را مورد بررسی قرار داده و نکات آن را استخراج کرده است.
جزئیات پیش نویس قانون احزاب/ قانون احزاب ۴۰ کشور مطالعه شده است عضو کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس قانون احزاب ۴۰ کشور را مورد بررسی قرار داده و نکات آن را استخراج کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102695430409.jpg جزئیات,پیش,نویس,قانون,احزاب/,قانون,احزاب,۴۰,کشور,مطالعه,شده,است Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تهیه پیش نویس قانون احزاب، اظهار داشت: در راستای تهیه پیش نویس قانون احزاب که بیش از ۲۰ جلسه برای تهیه آن تشکیل شده، جلسه ای با رئیس مجلس برگزار شد.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور بیان کرد: نمایندگان احزاب اصلاح طلب، اصولگرا و ۲ نفر از معتمدین، رئیس خانه احزاب و نماینده مرکز پژوهش‌ها نیز در این جلسه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در این جلسه از چهارچوب، برتری‌ها و ویژگی‌های پیش نویس قانون احزاب نسبت به قوانین قبلی رونمایی شد، افزود: دکتر لاریجانی نیز نکات اساسی را در خصوص احزاب مطرح کردند.

پیش نویس قانون احزاب پس از مطالعه قانون احزاب ۴۰ کشور تهیه شده است

میرزایی نیکو ادامه داد: نکاتی که توسط تهیه کنندگان پیش‌نویس قانون احزاب تهیه شده این است که مرکز پژوهش‌های مجلس قانون احزاب ۴۰ کشور را مورد بررسی قرار داده و نکات آن را استخراج کرده است.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: مدل خوبی که در تهیه این پیش نویس وجود دارد این است که پیش نویس قانون احزاب از بطن مجلس، مرکز پژوهش‌ها، احزاب و تشکل‌های سیاسی خارج شده است.

حزب ضربه گیر حاکمیت در اتفاقات مختلف است

وی با بیان اینکه در این جلسه تاکید شد که اداره کشور باید حزبی باشد در غیراینصورت نتایج مطلوبی را شاهد نخواهیم بود، افزود: حزب ضربه گیر حاکمیت در اتفاقات مختلف است.

میرزایی نیکو با بیان اینکه دیده شدن احزاب در رسانه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد تا این تشکلات سیاسی بتوانند خود را به مردم معرفی کنند، اظهار داشت: دیدگاه‌هایی که در تهیه پیش نویس قانون احزاب وجود دارد به دور از آرمان گرایی و براساس واقعیات است.

نباید نگاه اپوزوسیون به احزاب داشت

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد نظام سیاسی کشور باید از امنیتی به سمت حزبی شدن حرکت کند و این روند در پیش نویس قانون دیده شده است، گفت: دیدگاه دست اندکاران سیاسی به فرهنگ سیاسی مهم است تا در همه امور احزاب را در جای مناسب خود ببینند، حزب همکار کشور است و نباید نگاه اپوزوسیون به آن داشت.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شده تا جلسه بعدی نیز در حضور دکتر لاریجانی تشکیل شود و نظرات خود را به صورت مکتوب بدهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet