هدر موبایل
1397/08/29 10:21:00
سرویس سیاسی
رحیمی:

تلقی متهم کردن نظام یا گروه خاص به پولشویی از اظهارات ظریف درست نیست/ اسناد به مرجع ذی ربط ارایه می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد: ظریف نظام یا گروه خاصی را متهم را به پولشویی نکرد، وی در مورد وجود اصل پولشویی خبر داد البته موضوع قالب انکاری هم نبود.
تلقی متهم کردن نظام یا گروه خاص به پولشویی از اظهارات ظریف درست نیست/ اسناد به مرجع ذی ربط ارایه می‌شود عضو هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد: ظریف نظام یا گروه خاصی را متهم را به پولشویی نکرد، وی در مورد وجود اصل پولشویی خبر داد البته موضوع قالب انکاری هم نبود. https://cdn.icana.ir/d/019/201808104017783610.jpg تلقی,متهم,کردن,نظام,یا,گروه,خاص,به,پولشویی,از,اظهارات,ظریف,درست,نیست/,اسناد,به,مرجع,ذی,ربط,ارایه,می‌شود Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری اظهارات اخیر ظریف درباره پولشویی گسترده در کشور، گفت: بانک مرکزی و اداره‌ای ذیل بانک مرکزی به موجب وظیفه نظارتی پولی- بانکی به عنوان مرکز مبارزه با پولشویی مشخص شدند. این مرجع گزارش عملکرد و اقدامات سال‌های گذشته را باید به مجلس و دولت ارایه و از سویی هم در اختیار افکار عمومی قرار دهد.

اظهارات ظریف درباره پولشویی نظام یا گروه خاصی را متهم نکرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اظهارات آقای ظریف نیز به نوعی نبود که نظام یا گروه خاصی را متهم را به پولشویی کند، وی در مورد وجود اصل موضوع پولشویی خبر دادند البته موضوع قالب انکاری هم نبود.

                           بیشتر بخوانید:

 

وی افزود: وزیر امور خارجه با نگاه به پشت پرده‌های مخالفت با CFT و FATF به موضوع پولشویی اشاره کرد، به نظر مخالفان بیش از حد از این اظهارنظر عصبانی شدند. به نظر کسانی باید عصبانی شوند که از پولشویی‌ها یا اقتصاد آلوده و خاکستری منفعت می‎برند. در حقیقت نگاه واقع بینانه‌ای از صحنه اقتصاد کشور پشت حملات تند به آقای ظریف نیست.

لزوم جلوگیری از تخریب وزیر امور خارجه

رحیمی ادامه داد: موضوع قاچاق، اقتصاد زیرزمینی و مشکلات ساختاری در اقتصاد غیرشفاف از جمله مواردی است که رسانه‌ها و افکار عمومی بارها در مورد آن اظهار نظر کردند لذا قابل کتمان نیست علاوه بر این شرایط کشور ایجاب می‌کند که از تیم دیپلماسی و شخص آقای ظریف حمایت قاطع داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: هر نوع تخریب وزیر امور خارجه به معنای تخریب مسیر دیپلماسی کشور خواهد بود لذا در این شرایط حساس انسجام همه گروه‌های سیاسی ضروری است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وزیر امور خارجه این اسناد را قطعا در اختیار مراجع ذی ربط قرار می‌دهند، ارایه این اسناد به هر گروه و نهادی امکانپذیر نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet