خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/27 17:38:09
سرویس اقتصادی
قره خانی نشست امروز کمیسیون انرژی را تشریح کرد:

بررسی طرح استفاده از سرمایه های مردمی برای توسعه پالایشگاه ها/سرمایه گذاری 4 تا 5 میلیارد دلاری برای 2 میلیون بشکه

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با موضوع بررسی طرح استفاده از سرمایه های مردمی برای توسعه پالایشگاه ها را تشریح کرد.
بررسی طرح استفاده از سرمایه های مردمی برای توسعه پالایشگاه ها/سرمایه گذاری 4 تا 5 میلیارد دلاری برای 2 میلیون بشکه سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با موضوع بررسی طرح استفاده از سرمایه های مردمی برای توسعه پالایشگاه ها را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43545.jpg بررسی,طرح,استفاده,از,سرمایه,های,مردمی,برای,توسعه,پالایشگاه,ها/سرمایه,گذاری,4,تا,5,میلیارد,دلاری,برای,2,میلیون,بشکه Icana

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح استفاده از سرمایه های مردمی برای توسعه پالایشگاه ها در ظرفیت های پایین در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت که این طرح چند ماده داشت و شاه بیت مواد طرح این بود که وزارت نفت با سهولت بیشتری فرآیند اداری برای این مشارکت ها را عملیاتی کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این طرح ها یک مجری طرح دارند، افزود: مجری طرح باید از 10 تا 51 درصد سرمایه را خودش تامین کند.

وزارت نفت به مدت یک تا 2 سال پس از زمان بهره برداری این پالایشگاه ها پول نفت را دریافت نکنند

وی ادامه داد: در یکی از بندهای دیگر آمده است که  این طرح ها پتروپالایش هستند و نفت و میعانات گازی را برای تولید فرآورده های نفتی در نظر می گیرند.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در یک بند دیگر آمده است که وزارت نفت به مدت یک تا 2 سال پس از زمان بهره برداری این پالایشگاه ها پول نفت و میعانات گازی را که به عنوان خوراک به آنها تحویل داده دریافت نکند، اظهار داشت: در این طرح آمده که رقمی از صندوق توسعه ملی برداشت و در یک پروسه زمانی 12 ساله و با نرخ سود 3 الی 4 درصد تقسیط کند تا مجریان بتوانند این رقم را پس دهند.

33 درصد درآمد نفتی به صندوق توسعه ملی واریز می شود

وی افزود: نفتی که به فروش می رسد 33 درصد درآمد آن به صندوق توسعه ملی، 14.5 درصد به وزارت نفت و مابقی برای سایر امورات جاری کشور اختصاص می یابد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این رقم 4 تا 5 میلیارد دلار حجم سرمایه گذاری برای 2 میلیون بشکه است که از سهم صندوق توسعه ملی در نظر گرفته می شود، تصریح کرد: نمایندگان و مرکز پژوهش ها نظرات خود را درباره این طرح عنوان کردند، اما به دلیل اهمیت این طرح مقرر شد که بیشتر یپرامون آن بحث و اظهارنظرهای دقیق تر و کامل تری ارائه شود و نواقص و زوایای پنهان طرح آشکار و برای جلسه بعدی رای گیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet