هدر موبایل
1397/08/29 09:05:00
سرویس سیاسی
صفری:

نمایندگان در صورت استانی شدن انتخابات مجلس بر مبنای توانایی انتخاب می‌شوند/ آیا حوزه انتخابیه نمایندگان در استانی‌شدن حفظ می‌شود؟

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه مردم در شیوه انتخاب نمایندگان خود در مجلس به صورت استانی می‌توانند با شناخت کامل رای بدهند و نماینده استان در مجلس را انتخاب کنند، گفت: افرادی که در کل استان ذی نفوذ هستند و‌مشکلات مردم را می‌شناسند، می‌توانند آرا لازم را به دست آورند.
نمایندگان در صورت استانی شدن انتخابات مجلس بر مبنای توانایی انتخاب می‌شوند/ آیا حوزه انتخابیه نمایندگان در استانی‌شدن حفظ می‌شود؟ عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه مردم در شیوه انتخاب نمایندگان خود در مجلس به صورت استانی می‌توانند با شناخت کامل رای بدهند و نماینده استان در مجلس را انتخاب کنند، گفت: افرادی که در کل استان ذی نفوذ هستند و‌مشکلات مردم را می‌شناسند، می‌توانند آرا لازم را به دست آورند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102481467879.jpg نمایندگان,در,صورت,استانی,شدن,انتخابات,مجلس,بر,مبنای,توانایی,انتخاب,می‌شوند/,آیا,حوزه,انتخابیه,نمایندگان,در,استانی‌شدن,حفظ,می‌شود؟ Icana

احمد صفری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس در صورتی که به تصویب نمایندگان مردم در خانه ملت برسد، منجر به انتخاب افراد شایسته و برجسته می‌شود.

مردم در صورت استانی شدن انتخابات مجلس به کارنامه افراد رای می‌دهند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم در شیوه انتخاب نمایندگان خود در مجلس به صورت استانی می‌توانند با شناخت کامل رای بدهند و نماینده استان در مجلس را انتخاب کنند، بیان کرد: افرادی که در کل استان ذی نفوذ هستند و‌مشکلات مردم را می‌شناسند، می‌توانند آرا لازم را به دست آورند.

وی با بیان اینکه افرادی که کاربلد هستند می‌توانند با ارائه کارنامه خود رضایت مردم را جهت کسب آرا جلب کنند، افزود: برگزاری انتخابات مجلس به صورت استانی می‌تواند نتایج مثبت زیادی را به دنبال داشته باشد که از جمله این نتایج ارتقا دیدگاه نمایندگان اط سطح منطقه‌ای به سطح ملی است.

آثار مثبت استانی شدن انتخابات مجلس بیشتر از شیوه فعلی است

صفری با بیان اینکه نخبگان ملت در صورت استانی شدن استعدادها پرورش می‌یابند و می‌توانند با تکیه بر توانایی‌های خود منشا خدمت‌رسانی در مجلس باشند، ادامه داد: انتقاداتی که می‌شود را نیز استماع کرده‌ام ولی آثار مثبت استانی شدن انتخابات مجلس بیشتر است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه گفته می‌شود شهرستان‌های کوچک در صورت استانی شدن انتخابات مجلس بی‌نماینده می‌مانند، گفت: شهرستان‌های کوچک نماینده خود را در مجلس خواهند داشت ولی در عین حال نماینده‌ای از شهرستان به مجلس راه می‌یابد که رای سایر آرا مردم استان را نیز کسب کرده باشد.

در صورت استانی شدن انتخابات مجلس هر نماینده حوزه انتخابیه‌ای دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت استانی شدن انتخابات مجلس هر نماینده حوزه انتخابیه‌ای در استان خواهد داشت، بیان کرد: هر کاندیدایی باید ۲۰ درصد آرا شهرستان خود را به دست آورد و از بقیه استان نیز باید کسب رای کند.

صفری اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار طرح خوبی است و در این شیوه هم ابعاد و منافع ملی در نظر گرفته می‌‎شود و هم اینکه زمینه توسعه استان و شهرستان مورد توجه قرار می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet