شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/08/28 10:11:17
سرویس اقتصادی
کاظمی:

روند نزولی دلار به دلیل تیم جدید اقتصادی دولت است

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید  روند نزولی نرخ ارز در پی تیم اقتصادی جدید دولت است.
روند نزولی دلار به دلیل تیم جدید اقتصادی دولت است عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید  روند نزولی نرخ ارز در پی تیم اقتصادی جدید دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106137158805.jpg روند,نزولی,دلار,به,دلیل,تیم,جدید,اقتصادی,دولت,است Icana

علی کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سقوط نرخ ارز در چند روز اخیر بیان داشت: بیش از کاهش نرخ ارز، فعالان اقتصادی به دنبال ثبات هستند، از این روی نمی توان برآورددقیقی از آینده اقتصادی ارائه کرد و پیش بینی داشت کاهش نرخ ارز چه زمانی باعث کاهش قیمت سایر کالاها می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: روند معقول کاهشی نرخ ارز به دلیل استقرار تیم اقتصادی دولت در وزارت اقتصاد و بانک مرکزی است، از سوی دیگر مسائل بیرون از کشور نیز تاثیر بسزایی در کاهش التهابات اقتصادی داشت، با این حال انتظار می رود بیش از این میزان مردم کاهش قیمت ها را لمس کنند.

نحوه برخورد با متخلفان ارزی

 

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه باید دیپلماسی کشور به همین منوال ادامه پیدا کند، اظهار داشت: باید از شکافی که بین اروپا و آمریکا در جریان برجام افتاده است بهره گرفت.

کاظمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: دراین بین باید همراهی کشورهای مختلف از جمله شرکای اصلی در بحث نفت و گاز را حفظ کرد، کشورهای چین، هند و ترکیه برای ما مهم هستند و باید با دیپلماسی خوب این موضوعات پیش برود.

روند معقول کاهشی نرخ ارز به دلیل استقرار تیم اقتصادی دولت در وزارت اقتصاد و بانک مرکزی است

این نماینده مجلس با اشاره به ادامه دار بودن روند نزولی قیمت دلار بیان داشت: امیدواریم که با روندی که دولت در پیش گرفته است، از سوی دیگر انتظار می رود هر چه زودتر تاثیر روند کاهشی را بر سایر قیمت ها ببینیم چرا که مردم تحت فشار اقتصادی هستند و باید هر چه زودتر این فشار برداشته شود.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی عرضه دلارهای خانگی به بازار/تداوم کاهش قیمت دلار

برخی از بانک ها در روند کاهشی قیمت دلار خلل ایجاد می کنند

کاهش قیمت ارز در گرو چه اقداماتی است؟/

/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet