پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/27 17:36:59
سرویس اقتصادی
مفتح نشست کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات را تشریح کرد:

عملکرد شرکت ملی نفت زیر ذره بین مجلس

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نشست این کمیسیون را تشریح کرد.
عملکرد شرکت ملی نفت زیر ذره بین مجلس سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نشست این کمیسیون را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43284.jpg عملکرد,شرکت,ملی,نفت,زیر,ذره,بین,مجلس Icana

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات اظهار داشت: بررسی عملکرد بودجه سال 1396 و 6 ماهه سالجاری شرکت ملی نفت ایران در دستور کار امروز قرار داشت در این زمینه مرکز پژوهش های مجلس و دیوان محاسبات نیز گزارشی ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: قرار است که عملکرد شرکت ها در قانون بودجه مورد مطالعه قرار گیرد از این رو عملکرد شرکت ملی نفت زیر ذره بین کمیسیون قرار گرفته بود هر چند که گزارش این شرکت با جزییات کامل نبود و قرار شد در نشستی دیگر تمام منابع و مصارف احصا و گزارش شود.

نماینده مردم مفتح در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: دو سوم بودجه کشور به شرکت ها تخصیص داده می شود که متاسفانه سازمان برنامه و بودجه ومجلس فرصت رسیدگی تفصیلی به ردیف بودجه این شرکت ها ندارد با این حال رسیدگی به عملکرد شرکت ها آغاز خوبی برای تصحیح این روند است.

وی بیان داشت: اولین شرکت شرکت ملی نفت ایران بود که مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد گزارش دقیقی از منابع و مصارف ارائه دهند، پس از آن شرکت های توانیر، پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و گاز نیز گزارش می دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: همچنین  رسیدگی به طرح افزایش ظرفیت پالایشگاههای میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی در دستور قرار گرفت، 2 ماده از این طرح به کمیسیون ارجاع شده بود، ایراداتی در زمینه مغایرت با سیاست های کلی نظام دارد که قرار شد در کمیته اصلاح شود و اگر اصلاح نشد حذف می شود.

همچنین محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات بیان داشت: در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، موادی از طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی که کلیات آن در جلسه قبل تصویب شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و برخی از مواد که مغایر با سیاست های کلی بود، حذف شد.

وی ادامه داد: در بررسی عملکرد شش ماهه بودجه سال ۱۳۹۷، مسئولان مربوطه بودجه اختصاصی به این شرکت را رقم ۱۴/۴۶۸ میلیارد دلار ذکر نمودند که در شش ماهه اول مبلغ ۵/۲۴۴ میلیارد دلار آن محقق شده است. همچنین رقم اوراق مشارکت نیز ۳ میلیارد دلار است که هنوز عملکردی نداشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet