هدر موبایل
1397/08/27 18:28:44
سرویس اقتصادی
علوی مطرح کرد:

افزایش کمرشکن قیمت تجهیزات عمرانی/ پیمانکاران پروژه های عمرانی در دوراهی فسخ قرارداد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر دولت امروز به داد پیمانکاران پروژه های عمرانی نرسد، آن ها دیگر توان انجام کار ندارند.
افزایش کمرشکن قیمت تجهیزات عمرانی/ پیمانکاران پروژه های عمرانی در دوراهی فسخ قرارداد نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر دولت امروز به داد پیمانکاران پروژه های عمرانی نرسد، آن ها دیگر توان انجام کار ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106847751876.jpg افزایش,کمرشکن,قیمت,تجهیزات,عمرانی/,پیمانکاران,پروژه,های,عمرانی,در,دوراهی,فسخ,قرارداد Icana

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاد پیمانکاران پروژه های عمرانی درباره عدم صرفه اقتصادی برای تداوم اجرای پروژه ها، گفت: در شرایط کنونی قیمت مصالح ساختمانی افزایش چشمگیری داشته و این مسئله موجب شده که پیمانکاران برای اجرای پروژه، هزینه چند برابری را متحمل شوند.

راه جاده روستایی

نرخ تعدیل در قرارداد پروژه های عمرانی اصلاح شود

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون، پیمانکار بر اساس فهرست بهای روز قراردادی را منعقد می کند، اما اگر قیمت محصولات و ابزارهای استفاده شده در پروژه بالا برود، نرخ تعدیل باید در قرارداد افزایش یابد.

امروز تورم عملا فعالیت‌پیمانکاران پروژه های عمرانی را فلج کرده است و در شرایط کنونی شاهد توقف پروژه ها در بخش های مختلف کشور هستیم

وی گفت: امروز تورم عملا فعالیت پیمانکاران پروژه های عمرانی را فلج کرده است و در شرایط کنونی شاهد توقف پروژه ها در بخش های مختلف کشور هستیم.

علوی گفت: بخشی از پیمانکاران نیز سرمایه گذارانی هستند که با وزارت راه و شهرسازی قرارداد بازگشت سرمایه و مشارکتی دارند، به آن معنا که افراد پروژه را اجرا کرده و سپس طی بازه زمانی، سود پیمانکاران برگشت داده می شود، اما به نظر من دوره بازگشت سرمایه سرمایه گذاری پیمانکاران باید افزایش یابد.

مسافران توان استفاده از آزادراه ها را به علت بالا بودن هزینه رفت و آمد ندارند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی هزینه عوارض آزادراهی بسیار بالا است و عملا مسافران توان استفاده از آزادراه ها را به علت بالا بودن هزینه رفت و آمد ندارند.

پیمانکاران امروز به دنبال فسخ قراردادهای عمرانی با وزارت راه و شهرسازی هستند

وی تصریح کرد: پیمانکاران امروز به دنبال فسخ قراردادهای عمرانی با وزارت راه و شهرسازی هستند، از این رو وزارتخانه باید هر چه سریعتر نسبت به تغییر نرخ تعدیل قراردادها اقدام کند.

افزایش چشمگیر قیمت مصالح و تجهیزات عمرانی برای پیمانکاران کمرشکن خواهد بود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر دولت امروز به داد پیمانکاران پروژه های عمرانی نرسد، آن ها دیگر توان انجام کار ندارند و روند افزایش تورم و به تبع آن افزایش چشمگیر قیمت مصالح و تجهیزات عمرانی برای پیمانکاران کمرشکن خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet