شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/08/27 19:18:04
سرویس اقتصادی
کبیری:

کاهش نرخ عوارض خروج از کشور سفرهای زمینی برای مرزنشینان ضرورت دارد/تصویب کلیات طرح کاهش عوارض در کمیسیون اقتصادی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم کاهش نرخ عوارض خروج از کشور سفرهای زمینی برای مرزنشینان تاکید کرد.
کاهش نرخ عوارض خروج از کشور سفرهای زمینی برای مرزنشینان ضرورت دارد/تصویب کلیات طرح کاهش عوارض در کمیسیون اقتصادی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم کاهش نرخ عوارض خروج از کشور سفرهای زمینی برای مرزنشینان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102768024374.jpg کاهش,نرخ,عوارض,خروج,از,کشور,سفرهای,زمینی,برای,مرزنشینان,ضرورت,دارد/تصویب,کلیات,طرح,کاهش,عوارض,در,کمیسیون,اقتصادی Icana

سید تقی کبیری در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مشکلات مرزنشینان بعد از بالا رفتن تصاعدی نرخ عوارض خروج از کشور گفت:با توجه تصویب یک فوریت طرح اصلاح بند(ح) تبصره 11 قانون بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی،کلیات این طرح اصلاحی در نشست کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:لایحه دولت در خصوص بالا رفتن تصاعدی نرخ عوارض خروج از کشور تمامی سفرهای زمینی و هوایی را به یک میزان شامل می شد این در حالی است که بسیاری از مرزنشینان که در طول سال به دلیل تامین معیشت و رفت  و آمدهای خانوادگی به خارج از کشور سفر زمینی دارند از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند و با مشکل جدی روبرو شدند.

افزایش میزان عوارض خروج از کشور مرزنشینان غیرمتعارف بود

بازدید رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از پایانه مرزی پرویزخان قصر شیرین

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی،افزود:افزایش میزان عوارض خروج از کشور مرزنشینان غیرمتعارف بوده است، و بسیاری از مرزنشینان این مطالبه را داشتند که با توجه به وضعیت مرزنشینان، قیمت عوارض خروج، کاهش یابد.

کبیری در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: کلیات طرح یک فوریتی اصلاح بند(ح) تبصره 11 قانون بودجه سال97 بعد از بررسی در کمیسیون اقتصادی، در راستای کاهش قیمت عوارض خروج ا زکشور،با اکثریت آرا تصویب شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برای اینکه طرح مذکور بار مالی برای دولت ایجاد نکند و اصطلاحا در زمینه رعایت اصل 75 قانون اساسی مسئله ایجاد نشود،اصلاحات جزیی پیش از ارسال به صحن علنی مجلس در خصوص این طرح اعمال شود.

گفتنی است براساس بودجه سال 97  عوارض خروج از کشور در مرحله نخست به 220 هزار تومان، در مرحله دوم به 330 هزار تومان و در مرحله سوم به 440 هزار تومان افزایش یافته است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet