شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/08/28 07:19:00
سرویس فرهنگی
سیاوشی:

لایحه اخیر دولت از حق تحصیل همگانی صیانت می‎‌کند/ نباید دایره تحصیل در کشور کوچک شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ارائه لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو، گفت: این لایحه از حق تحصیل همگانی صیانت می‎‌کند و نباید دایره تحصیل را در کشور کوچک کرد.
لایحه اخیر دولت از حق تحصیل همگانی صیانت می‎‌کند/ نباید دایره تحصیل در کشور کوچک شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ارائه لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو، گفت: این لایحه از حق تحصیل همگانی صیانت می‎‌کند و نباید دایره تحصیل را در کشور کوچک کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106674096440.jpg لایحه,اخیر,دولت,از,حق,تحصیل,همگانی,صیانت,می‎‌کند/,نباید,دایره,تحصیل,در,کشور,کوچک,شود Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به ارائه لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو که حق تحصیل را برای همگان به غیر از افراد دارای سابقه محکومیت قطعی کیفری به جرائم سازمان‌یافته، قاچاق انسان، محاربه و جاسوسی مستثنی می‌کند، گفت: تصویب این لایحه در کمیسیون آموزش و تحقیقات و پس از آن در صحن علنی مجلس، امنیت خاطر و امیدواری خوبی به دانشجویان خواهد داد.

متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از اطمینان خاطری مناسبی برای ادامه تحصیل با تصویب لایحه مذکور بهره مند خواهند شد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه برخی از دانشجویان در حال حاضر به دلیل داشتن نگاه متفاوت و سلایق سیاسی خاص از حق تحصیل محروم شده‎اند، افزود: به ویژه متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از اطمینان خاطری مناسبی برای ادامه تحصیل با تصویب لایحه مذکور بهره مند خواهند شد.

سیاوشی شاه‌عنایتی یادآور شد: برخی از دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل به کشور هستند ولی شرایط برای آنان به گونه‌ای رقم زده می‎شود که این افراد مجبور به مهاجرت تحصیلی شوند و قطعا تصویب این لایحه در مجلس این افراد متقاضی به تحصیل را در کشور حفظ خواهیم کرد.

نباید دایره تحصیل در کشور کوچک شود

عضو فراکسیون امید مجلس تصویب این لایحه در مجلس را یادگاری برای دولت و مجلس دانست که موجب رضایتمندی دانشجویان را فراهم خواهد کرد و گفت: نباید اجازه محدود شدن و کوچک شدن دایره تحصیل در کشور را صادر کرد و می‌‎توان سلایق دیگر را در کشور تحمل کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: نیروی انسانی و نخبگان جامعه یکی از سرمایه‌هایی است که باید برای حفظ و بالندگی آن تلاش‌ شود  و لایحه مذکور در همین راستا است.

به گزارش خانه ملت، به موجب اصلاحیه لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو، حق آموزش جزء حقوق اساسی افراد است و هیچکس را نمی‌توان به عذری غیر از عدم صلاحیت علمی مقرر، از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی محروم نمود. در برخورداری از حق آموزش در مقاطع تحصیلی، افراد دارای سابقه محکومیت قطعی کیفری به جرائم سازمان‌یافته، قاچاق انسان، محاربه و جاسوسی مستثنی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet