هدر موبایل
1397/08/28 10:34:00
سرویس اجتماعی
سلحشوری:

ترس از آبرو باعث کتمان مساله تجاوز نشود/ نقش موثر خانواده‌ها در پیشگیری از آزار جنسی

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه ترس از آبرو نباید باعث شود قربانیان مساله تجاوز را کتمان کنند، گفت: آموزش‌های لازم باید از طریق مشاوران کودکان به خانواده‌ها ارائه و سپس خانواده‌ها آنها را به کودکان آموزش دهند.
ترس از آبرو باعث کتمان مساله تجاوز نشود/ نقش موثر خانواده‌ها در پیشگیری از آزار جنسی عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه ترس از آبرو نباید باعث شود قربانیان مساله تجاوز را کتمان کنند، گفت: آموزش‌های لازم باید از طریق مشاوران کودکان به خانواده‌ها ارائه و سپس خانواده‌ها آنها را به کودکان آموزش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101595355301.jpg ترس,از,آبرو,باعث,کتمان,مساله,تجاوز,نشود/,نقش,موثر,خانواده‌ها,در,پیشگیری,از,آزار,جنسی Icana

پروانه سلحشوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در اغلب کشورها با مساله تجاوز مواجه هستیم اما نوع مواجهه با چنین حوادثی متفاوت است، گفت: نوع نگرش جامعه به مساله تجاوز باید تغییر یابد و اصلاح شود و شرایط جامعه نباید به گونه ای باشد که جای قربانی با فرد متجاوز عوض شود.

کودک آزاری

ترس از آبرو نباید باعث شود قربانیان مساله تجاوز را کتمان کنند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه ترس از آبرو نباید باعث شود قربانیان مساله تجاوز را کتمان کنند، افزود: برای جلوگیری از سوء استفاده متجاوزان و افزایش قربانیان باید افراد به سکوت خود پایان دهند و این مساله را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش خودمراقبتی به کودکان و دانش آموزان، ادامه داد: آموزش و آگاهی بخشی و اصلاح نگرش اجتماعی نسبت به آموزش های جنسی به کودکان و نوجوانان باید مورد توجه قرار گیرد.

آگاهی خانواده ها و فرزندان باید از این مسائل افزایش و موضوع مراقبت از کودکان و نوجوانان جدی گرفته شود

آگاهی خانواده ها و فرزندان از مساله تجاوز  بایدافزایش و موضوع مراقبت از کودکان و نوجوانان جدی گرفته شود

سلحشوری با بیان اینکه آموزش های لازم و جنسی باید از طریق مشاوران کودکان به خانواده ها ارائه و سپس خانواده ها آنها را به کودکان آموزش دهند، تصریح کرد: باید آگاهی خانواده ها و فرزندان از مساله تجاوز افزایش و موضوع مراقبت از کودکان و نوجوانان جدی گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقش موثر و حائزاهمیتی جهت آگاهی بخشی و توانمندسازی دانش آموزان در مسائل مختلف از جمله مسائل جنسی دارد، گفت: تشکیل کلاس های فوق برنامه برای دانش آموزان و خانواده آنها باید در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد البته آموزش از طرف خانواده ها بسیار مهمتر از آموزش از طریق آموزش و پرورش است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مجازات هایی برای مجرمان در نظر گرفته شده، گفت: همچنان تناسب چندانی میان جرم انجام شده و مجازات وجود ندارد و بهتر بود برخوردهای قانونی شدیدتر تعیین می شد هر چند حقوقدان هایی که در رابطه با تدوین این لایحه همکاری داشتند میزان مجازات را متناسب تشخیص دادند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet