هدر موبایل
1397/08/29 09:01:48
سرویس فرهنگی
بیرانوندی:

مدارس تخریبی بی‌نصیب از اعتبار صندوق توسعه ملی و ذخیره ارزی/صندوق‌های خالی؛ مدارس تخریبی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید: پیشنهاد انتقال برداشت از صندوق توسعه ملی با توجه به خالی بودن صندوق ذخیره ارزی برای بازسازی مدارس طبق قانون داده شد اما تاکنون پولی نه از صندوق توسعه ملی و نه ذخیره ارزی به مدارس فرسوده نرسیده است.
مدارس تخریبی بی‌نصیب از اعتبار صندوق توسعه ملی و ذخیره ارزی/صندوق‌های خالی؛ مدارس تخریبی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید: پیشنهاد انتقال برداشت از صندوق توسعه ملی با توجه به خالی بودن صندوق ذخیره ارزی برای بازسازی مدارس طبق قانون داده شد اما تاکنون پولی نه از صندوق توسعه ملی و نه ذخیره ارزی به مدارس فرسوده نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201809100171895823.jpg مدارس,تخریبی,بی‌نصیب,از,اعتبار,صندوق,توسعه,ملی,و,ذخیره,ارزی/صندوق‌های,خالی؛,مدارس,تخریبی Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه مجلس در برنامه ششم توسعه بخشی از اعتبار صندوق ذخیره ارزی را به تعمیر و تجهیز مدارس فرسوده اختصاص داد اما از آنجا که در این صندوق به میزان پیش‌بینی شده پول وجود ندارد پیشنهاد انتقال برداشت از صندوق توسعه ملی داده شد اما با این وجود هنوز مبلغی نه از صندوق توسعه ملی و نه ذخیره ارزی به مدارس فرسوده نرسیده است.

30درصد مدارس سراسر کشور در آستانه تخریب/دست آموزش و پرورش خالی است

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از  بزرگترین معضلات کنونی در آستانه تخریب قرار داشتن نزدیک به 30درصد مدارس در سراسر کشور است بنابراین باید هرچه سریع‌تر بودجه لازم را به دست آموزش و پرورش برای بازسازی و نوسازی مدارس رساند.

نمایندگان مجلس دلخوش به نتایج برجام، سال گذشته قانون برداشت از  صندوق ذخیره ارزی را به نفع مدارس فرسوده تصویب کردند اما...

سه هزار میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته شده برای مدارس از صندوق ذخیره ارزی

وی با یادآوری اینکه سه هزار میلیارد دلار میزان مبلغی است که در برنامه ششم برای تعمیر و بازسازی مدارس فرسوده از محل صندوق ذخیره ارزی اختصاص داده شده است، اضافه کرد: در گذشته صندوق ذخیره ارزی اعتبارات مناسبی داشت اما چند سالی است که بودجه این صندوق چنگی به دل نمی‌زند با این وجود نمایندگان به استناد گذشته یا اینکه ممکن است در سال‌های آتی به واسطه برجام فروش نفت بالا رود، در برنامه ششم توسعه، قانون برداشت از صندوق را به نفع مدارس تصویب کردند.

اعتبار صندوق ذخیره ارزی برای روز مباداست/با توجه به وضعیت بسیار خطرناک مدارس روز مبادا رسیده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اعتبار صندوق ذخیره ارزی برای روز مباداست و اکنون با توجه به وضعیت بسیار خطرناک مدارس و تهدید جان فرزندان ما روز مبادا رسیده است، تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه 3 میلیارد دلار از محل حساب ذخیره ارزی برای بازسازی و نوسازی مدارس تخریبی و فرسوده به آموزش و پرورش اختصاص داده شد اما متاسفانه تخصیص این بودجه هنوز محقق نشده، لذا مسئولان باید تلاش خود را بیشتر کنند.

دولت اعتبارت بازسازی مدارس فرسوده را در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی کند

بیرانوندی با اعتقاد به اینکه می‌توان پول مازاد کشور را -که در حساب ذخیره ارزی پس‌انداز می‌شود- به این امور اختصاص داد اما اصلا پولی نیست که مازادش به حساب ذخیره ارزی رفته باشد، گفت: اعتبارات مرتبط به آموزش و پرورش از صندوق روی کاغذ مانده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اعتبارات مصوب برای بازسازی و نوسازی مدارس، تاکید کرد: بهتر است دولت اعتبارت را در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet