هدر موبایل
1397/08/28 11:52:11
سرویس فرهنگی
نقوی حسینی:

لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان در سال 98 اجرایی می شود اگر....

عضو فراکسیون فرهنگیان معتقد است از آنجایی که رتبه‌بندی فرهنگیان در قالب لایحه ارائه می‌شود و بارمالی برای دولت ندارد در سال آینده نیز در صورت تقدیم به مجلس قابلیت اجرایی دارد.
لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان در سال 98 اجرایی می شود اگر.... عضو فراکسیون فرهنگیان معتقد است از آنجایی که رتبه‌بندی فرهنگیان در قالب لایحه ارائه می‌شود و بارمالی برای دولت ندارد در سال آینده نیز در صورت تقدیم به مجلس قابلیت اجرایی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107498512025.jpg لایحه,رتبه‌بندی,فرهنگیان,در,سال,98,اجرایی,می,شود,اگر.... Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، گفت: اهداف اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان در لایحه دولت با آنچه مدنظر نمایندگان در طرح رتبه‌بندی بود متفاوت است؛ رتبه بندی به این لایحه اتلاق می‌شود زیرا به زعم کارشناسان معلمی شغل نیست و فرهنگیان نباید همتراز با کارمندان دولت در نظر گرفته شوند و همانند آنها پایه گروه حقوقی بگیرند اگر معلمان و کارمندان در یک جایگاه بودند باید ساعت موظفیشان نیز یکسان بود در حالیکه این چنین نیست.

اگر شغل معلمی را همانند هیات علمی دانشگاه‌ها بدانیم ارتقا آنها نیز باید براساس هیات علمی صورت گیرد و تالیف، مقاله و دستاوردهای علمی آنها در حقوقشان اثر داشته باشد

هدف رتبه‌بندی فرهنگیان فقط تقویت مسائل مالی نیست

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار معلم فعالیت علمی- آموزشی و پژوهشی است، افزود: در اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان تنها مسئله تقویت مسائل مالی نیست بلکه با اجرای رتبه‌بندی باید جایگاه و منزلت معلم از کارمندی دولت به هیات علمی تبدیل شود به همین دلیل فعالیت علمی و آموزشی معلم باعث افزایش رتبه او می‌شود نه پایه گروه؛ زیرا پایه گروه برای کارمندان دولت است.

اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان؛ افزایش درآمد و ارتقا جایگاه اجتماعی

نقوی حسینی ادامه داد: اگر شغل معلمی را همانند هیات علمی دانشگاه‌ها بدانیم ارتقا آنها نیز باید براساس هیات علمی صورت گیرد و تالیف، مقاله و دستاوردهای علمی فرهنگیان در حقوق و جایگاه آنها اثر داشته باشد و رتبه‌های دانشگاهی را طی کند؛ ارتقا جایگاه فرهنگیان از یک سو افزایش درآمد مالی و از سوی دیگر بهبود منزلت فرهنگیان را به دنبال دارد این درحالی است  که در حال حاضر هیچ یک از این موارد محقق نمی‌شود.

تالیف کتاب هیچ تاثیری در جایگاه فرهنگیان ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تالیف کتاب هیچ تاثیری در جایگاه فرهنگیان ندارد در صورتی که برای هیات علمی دانشگاه‌ها منافع مالی و معنوی به همراه دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون هیچ یک از موارد موردنظر انجام نشده است و آموزش وپرورش تنها با افزایش حقوق فرهنگیان مدعی است بخشی از نظام رتبه‌بندی فرهنگیان را اجرایی کرده است.

لایحه رتبه بندی معلمان در سال 98 اجرایی می‌شود؟

وی با بیان اینکه اگر لایحه رتبه‌بندی معلمان پیش از تقدیم بودجه 98 به مجلس فرستاده نشود نمی‌توان در بودجه سال آینده برای آن اعتباری در نظر گرفت، عنوان کرد: از آنجایی که رتبه بندی در قالب لایحه مطرح می‌شود و بارمالی برای دولت ندارد در سال آینده نیز در صورت ارسال به مجلس مورد بررسی قرار گرفته و اجرایی می‌شود.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به اینکه در صورتی که اعتبارات لایحه رتبه‌بندی معلمان در بودجه 98 پیش بینی نشود آیا در سال آینده قابلیت اجرایی دارد، توضیح داد: دولت می‌تواند لایحه را ارائه دهد و مشخص کند از کدام درآمدها و منابع اعتبارات لازم برای اجرا را تامین می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet