خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/28 08:18:00
سرویس سیاسی

دیدار فلاحت پیشه با رئیس دفتر کمک رسان سازمان ملل در امور افغانستان

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با رئیس دفتر کمک رسان سازمان ملل در امور افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.
دیدار فلاحت پیشه با رئیس دفتر کمک رسان سازمان ملل در امور افغانستان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با رئیس دفتر کمک رسان سازمان ملل در امور افغانستان دیدار و گفت وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201811107082137705.jpg دیدار,فلاحت,پیشه,با,رئیس,دفتر,کمک,رسان,سازمان,ملل,در,امور,افغانستان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تادامیچی یاماموتو، رئیس دفتر کمک رسان سازمان ملل در امور افغانستان عصر یکشنبه 27 آبان با حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حشمت اله فلاحت پیشه در این دیدار ضمن اشاره به اوضاع پناهجویان افغانی در ایران گفت: میزبانی از پناهندگان افغانی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است و از دیدگاه ما رفتاری انسان دوستانه و در دین ما نیز قابل تقدیر است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک های انسان دوستانه در افغانستان خاطر نشان کرد: تعدادی از دیپلمات ها، خبرنگاران و همچنین تعدادی امدادگر ایرانی در راه کمک به صلح و آرامش در افغانستان به شهادت رسیدند. وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای کمک به صلح و آتش بس در افغانستان فروگذار نخواهد کرد.

فلاحت پیشه با اشاره به نقش ایران در مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با تروریسم اظهار داشت: جای تعجب است کشوری که بیشترین مقابله با قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و مبارزه با تروریسم را انجام می دهد، تحت تحریم ها قرار می گیرد. وی افزود: ما شاهد نوعی همدستی میان آمریکایی ها و افراطیون در منطقه هستیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه در همراهی با سازمان های بین المللی در موضوعات مختلف کوتاهی نکرده و همواره سازمان های بین المللی را در تحقق صلح و امنیت همراهی کرده است. وی افزود: کمک به صلح گام اساسی برای رفع مناقشات در افغانستان است.

فلاحت پیشه با اشاره اهمیت مذاکرات چند جانبه در رفع بحران ها خاطر نشان کرد: نقش مهم مذاکرات چندجانبه منوط به عدم حضور کشورهایی است که نقش مخرب دارند و موفقیت مذاکراتی  همچون آستانه در رفع بحران سوریه به دلیل نبودن عوامل تخریب کننده است. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: پلی که به سمت صلح ساخته می شود باید مبتنی بر اعتماد باشد.

تادامیچی یاماموتو، رئیس دفتر کمک رسان سازمان ملل در امور افغانستان با اشاره به تحولات افغانستان اظهار داشت: مناقشات در این کشور علاوه بر هزینه مالی باعث از بین رفتن تعداد بی شماری از نیروهای انسانی شده است.

رئیس دفتر کمک رسان سازمان ملل در امور افغانستان در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت نقش ایران در روند صلح در افغانستان و همچنین در منطقه گفت: کمیساریای سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران به دلیل سخاوتمندی در برخورد با پناهجویان و توجه به ابعاد انسان دوستانه و حقوق بشری قدردانی می کند و آن را حقیقتی شناخته شده در سطح بین المللی می داند. وی افزود: فعالیت های انسان دوستانه و توجه به حقوق انسانی شهروندان افغانی در ایران یک الگوی نمونه برای همه دنیاست.

تادامیچی یاماموتو خاطر نشان کرد: تلاش های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر نیز قابل ارزش و تقدیر است. وی افزود: سازمان ملل همچنان به تلاش های خود در جهت صلح در افغانستان ادامه می دهد و به نقش ایران به عنوان کشوری موثر در روند صلح در افغانستان اعتماد دارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet