هدر موبایل
1397/08/30 15:11:00
سرویس سیاسی
امیرحسنخانی:

بسیج نیروهای مردمی افغانستان داعش را زمین‌گیر می‌کند/ نفس‌های آخر آورگان داعشی در شرق

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه هنگام ورود داعش به عراق علیرغم وجود نیروهای نظامی و امنیتی، شهرهایی سقوط کرد و این شهرها به دست داعش افتاد، گفت: با همه مشکلاتی که وجود داشت نهایتا این بسیج مردمی عراق بود که داعش را مضمحل کرد، در افغانستان نیز باید نیروهای مردمی بسیج شوند تا داعش در افغانستان زمین‌گیر شود.
بسیج نیروهای مردمی افغانستان داعش را زمین‌گیر می‌کند/ نفس‌های آخر آورگان داعشی در شرق عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه هنگام ورود داعش به عراق علیرغم وجود نیروهای نظامی و امنیتی، شهرهایی سقوط کرد و این شهرها به دست داعش افتاد، گفت: با همه مشکلاتی که وجود داشت نهایتا این بسیج مردمی عراق بود که داعش را مضمحل کرد، در افغانستان نیز باید نیروهای مردمی بسیج شوند تا داعش در افغانستان زمین‌گیر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/72069.jpg بسیج,نیروهای,مردمی,افغانستان,داعش,را,زمین‌گیر,می‌کند/,نفس‌های,آخر,آورگان,داعشی,در,شرق Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص انتقال نیروهای داعش توسط آمریکا به افغانستان، اظهار داشت: آمریکا به دنبال این هدف است که در منطقه آشوب ایجاد کند و برای برهم زدن آرامش ایران توطئه چینی می‌کند که در گذشته نیز برای تحقق این هدف عراق و سوریه قربانی شدند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افغانستان مرز مشترک طولانی با ایران دارد و همین موضوع سبب شده تا آمریکا از وجود این زمینه برای برهم زدن آرامش ایران استفاده کند.

قدرت داعش در افغانستان به اندازه تروریست‌های سوریه و عراق نیست

وی افزود: معتقدم در عراق و سوریه داعشی‌ها به شدت از سوی آمریکا و هم پیمانانش تجهیز شدند و امکان تهیه تدارکات نیز در آن جا بیشتر بود و تلاش زیادی کردند اما در نهایت علیرغم تسخیر شهرهایی در عراق و سوریه، نتوانستند به هدف خود برسند.

امیرحسنخانی با بیان اینکه قدرت داعش افغانستان هیچ گاه به اندازه قدرت دانشگاه عراق و سوریه نخواهد بود، ادامه داد: داعشی‌های فعال در عراق و سوریه نیروهای اولیه بودند و انرژی فراوانی داشتند که البته کاری را از پیش نبردند، به طریق‌اولی داعش هرگز به اهداف خود در افغانستان نخواهد رسید.

مردم ایران اجازه عرض اندام به تروریست‌های داعشی را نمی‌دهند

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گفت: ممکن است آمریکا، داعش را در افغانستان ایجاد کند ولی حرکت موثری علیه ایران انجام نخواهند داد، زیرا مردم شرق کشور ایران هیچ گاه زمینه عرض اندام به داعش را نخواهند داد.

وی با بیان اینکه باید نگاه ویژه‌ای به مردم شرق کشور داشته باشیم، افزود: برای مثال مردم استان خراسان در زمان جنگ تحمیلی ۸ ساله علیرغم اینکه هیچ خطری این مناطق را تهدید نمی‌کرد ولی بیشترین شهدا را تقدیم انقلاب کردند.

بسیج نیروهای مردمی افغانستان داعش را زمین‌گیر می‌کند

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون داعش نمی‌تواند تهدیدی برای کشور ایران باشد البته که نباید این تحرکات را از نظر دور داشت، بیان کرد: تحرکات داعش باید به مردم اطلاع رسانی شود تا در جریان شرایط قرار گیرند، مردم می دانند که آمریکا برای ضربه به ایران از هر طریقی، کوتاهی نخواهد کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنگام ورود داعش به عراق علیرغم وجود نیروهای نظامی و امنیتی، شهرهایی سقوط کرد و این شهرها به دست داعش افتاد، گفت: با همه مشکلاتی که وجود داشت نهایتا این بسیج مردمی عراق بود که داعش را مضمحل کرد، در افغانستان نیز باید نیروهای مردمی بسیج شوند تا داعش در افغانستان زمین‌گیر شود و نتواند به اهداف خود برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet