هدر موبایل
1397/08/30 16:33:00
سرویس سیاسی
پژمانفر با اشاره به طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ علیه ایران:

فواید بازار ایران نباید در اختیار کشورهای تحریم کننده قرار گیرد/ تجربه مثبت مقابله با تحریم کننده‌ها در زمان برگزاری المپیک زمستانی سئول

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه در زمان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی بعد از اینکه شرکت سامسونگ اقدام به تحریم ورزشکاران ایرانی کرد، با واکنش جدی تهران مواجه شد، گفت: بلافاصله شرکت سامسونگ اقدام به عذرخواهی کرد، زیرا نمی‌توانست از بازار ایران صرف نظر کنند.
فواید بازار ایران نباید در اختیار کشورهای تحریم کننده قرار گیرد/ تجربه مثبت مقابله با تحریم کننده‌ها در زمان برگزاری المپیک زمستانی سئول عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه در زمان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی بعد از اینکه شرکت سامسونگ اقدام به تحریم ورزشکاران ایرانی کرد، با واکنش جدی تهران مواجه شد، گفت: بلافاصله شرکت سامسونگ اقدام به عذرخواهی کرد، زیرا نمی‌توانست از بازار ایران صرف نظر کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201709104672468264.jpg فواید,بازار,ایران,نباید,در,اختیار,کشورهای,تحریم,کننده,قرار,گیرد/,تجربه,مثبت,مقابله,با,تحریم,کننده‌ها,در,زمان,برگزاری,المپیک,زمستانی,سئول Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ علیه ایران، اظهار داشت: برخی کشورها در زمان وضع تحریم آمریکا علیه ایران از ایالات متحده حمایت می‌کنند، در عین حال با ایران مراوده دارند و به تجارت و مبادله اقتصادی می‌پردازند، این کشورها هم از ایران کالا می خرند و هم به ایران کالا می فروشند.

"نایک" هم آمریکا را در تحریم ضدایرانی همراهی می‌کند و هم از بازار ایران استفاده می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال، شرکت "نایک" اجناس زیادی را در ایران به فروش می‌رساند و در بازار ایران تبلیغ می‌کرد و از بازار ارزشمند ایران استفاده می‌برد، ولی همین شرکت ها و کشورها در زمان اعمال تحریم علیه ایران با آمریکا همراهی کردند.

وی افزود: هدف ما در این طرح این است که با این کشورها مقابله به مثل کنیم، اگر کشوری با آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران همکاری کرد، ما نیز باید این کشورها را تحریم کنیم.

تجربه مثبت مقابله با تحریم کننده‌ها در زمان برگزاری المپیک زمستانی سئول

پژمانفر با بیان اینکه امکان تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ علیه ایران وجود دارد، ادامه داد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه جواب داده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی بعد از اینکه شرکت سامسونگ اقدام به تحریم ورزشکاران ایرانی کرد، با واکنش جدی ایران مواجه شد،گفت: بلافاصله شرکت سامسونگ اقدام به عذرخواهی کرد، زیرا نمی‌توانست از بازار ایران صرف نظر کنند.

تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم‌های ضدایرانی ممکن است

وی افزود: اگر کشوری با آمریکایی ها در اعمال تحریم ایران همکاری کرده، ایران نیز باید نسبت به خرید و فروش کالا از آن کشور تجدید نظر کند، معتقدم این اقدام بسیار مفید خواهد بود.

پژمانفر اظهار داشت: می‌توان به اجرائی شدن این طرح امیدوار بود، در سایر کشورها این سیاست‌ها علیه کشورهایی که به منافع ضربه می‌زنند، چنین سیاست‌هایی عملیاتی می‌شود؛ به بیان دیگر می‌توان از تجارت به عنوان ابزار دفاع از منافع ملی استفاده کرد.

ایران از ظرفیت بازار خود برای تنبیه کشورهای تحریم کننده استفاده می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی که نسبت به این قضایا موضع‌گیری می‌کنیم، تجار و واحدهای تولیدی که چنین توطئه‌هایی علیه ایران انجام می‌دهند، وادار به عقب نشینی می‌شوند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع تجارت پیچیده‌تر از داد و ستد است، بلکه ابزار سیاسی است که علیه کشورها از آن استفاده می‌کنند ولی تا به حال از این ابزار استفاده نکرده ایم و در اصطلاح ایران تاکنون "هم چوب خورده و هم پیاز را"؛، گفت: هم بازار ایران در اختیار دشمنان قرار گرفته و بازار تولیدی ایران مورد لطمه قرار گرفته و هم اینکه در مواضع سیاسی خود علیه ایران خصمانه عمل کرده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet