هدر موبایل
1397/08/30 09:45:00
سرویس سیاسی
فلاحتی:

نتایج انتقال داعش از عراق و سوریه به افغانستان چیست؟/ ایران آماده همکاری با افغانستان برای مبارزه با تروریسم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به خسارت‌هایی که داعش از زمان ظهور خود برای جهان به بار آورده است، گفت: حضور داعش در سوریه و عراق مصیبت بار بوده است و این بار فجایع جدید در افغانستان تکرار می‌شود، البته اگر نیروهای مردمی افغان و کمک کنند، داعش زمین گیر می‌شود.
نتایج انتقال داعش از عراق و سوریه به افغانستان چیست؟/ ایران آماده همکاری با افغانستان برای مبارزه با تروریسم عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به خسارت‌هایی که داعش از زمان ظهور خود برای جهان به بار آورده است، گفت: حضور داعش در سوریه و عراق مصیبت بار بوده است و این بار فجایع جدید در افغانستان تکرار می‌شود، البته اگر نیروهای مردمی افغان و کمک کنند، داعش زمین گیر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/49258.jpg نتایج,انتقال,داعش,از,عراق,و,سوریه,به,افغانستان,چیست؟/,ایران,آماده,همکاری,با,افغانستان,برای,مبارزه,با,تروریسم Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص انتقال نیروهای داعش به افغانستان، اظهار داشت: عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی با مدیریت آمریکا برنامه‌ریزی‌هایی می‌کنند تا داعش به شکل دیگری بروز و ظهور داشته باشد و منافع ملی ایران را تهدید کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راهبرد آمریکایی‌هایی این است که به نیروهای مضمحل شده داعش در مرزهای شرقی و مرزهای غربی ایران جا بدهند تا بتوانند اقدامات ایذایی علیه ایران داشته باشند یا ورودی به مرز ایران کنند.

آمریکا با انتقال داعش به دنبال عمق بخشی به مشکلات افغانستان است

وی افزود: با توجه به قدرت جمهوری اسلامی ایران و توانایی اطلاعاتی کشور، تمام فعالیت تروریست‌ها رصد می‌شود و در نطفه خفه خواهند شد، ولی رویکردی که استکبار جهانی طی می کند این است که مسائل داخلی و خارجی ایران را دچار بحران کند.

فلاحتی با بیان اینکه افغانستانی‌ها باید هوشیار باشند زیرا توطئه دشمنان این کشور برای همگان مشخص شده است، ادامه داد: کشور افغانستان از گذشته با مشکلاتی روبه رو بوده و اکنون نیز آمریکا به دنبال عمق بخشی به همین مشکلات است.

نتایج انتقال داعش از عراق و سوریه به افغانستان چیست؟

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نتایج انتقال داعش به افغانستان، گفت: اولین ضرری که داعش خواهد داشت، ضربه زدن به افغانستان است و مردم و مسئولان این کشور باید در مقابل این توطئه‌چینی آمریکا بایستند.

وی با بیان اینکه هرچند شاید هدف نهایی آمریکا از انتقال داعش به افغانستان ضربه زدن به ایران، روسیه و چین باشد ولی منطقه‌ای که داعش اسکان یافته نیز دچار آسیب‌های فراوانی می‌شود، افزود: قبل از اینکه داعش به ایران ضربه‌ای بزند، افغانستان ضربه حضور داعش را می‌خورد که همین امر سبب افزایش مشکلات این کشور می‌شود.

نیروهای مردمی افغان می‌توانند مانع از فاجعه آفرینی داعش شوند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت‌هایی که داعش از زمان ظهور خود برای جهان به بار آورده است، بیان کرد: حضور داعش در سوریه و عراق مصیبت بار بوده است و این بار فجایع جدید در افغانستان تکرار می‌شود، البته اگر نیروهای مردمی افغان و کمک کنند، داعش زمین گیر می‌شود.

فلاحتی با بیان اینکه برای مقابله با داعش، دولتمردان افغانستان باید منافع ملی را درنظر بگیرند و اجازه انسجام به تروریست‌ها را ندهند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نیز می‌تواند کمک کند تا داعش نتواند به اهداف خود در افغانستان برسد،زیرا در مرزها قدرت و برنامه ریزی خوبی دارد به خصوص اینکه در مرزهای شرقی توانمندی‌های بسیار زیادی وجود دارد و مرزنشینان غیور نیز توطئه‌های جهانی را خنثی می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet