هدر موبایل
1397/08/30 18:36:00
سرویس سیاسی
رضایی:

ضرورت رایزنی‌های چندجانبه تیم دیپلماسی ایرانی با کشورهای همسایه/خنثی‌سازی فشار سیاسی بر شرکت‌های اروپایی با دیپلماسی اقتصادی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد همزمان با دوره‌گردی آمریکایی برای اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان، تیم دیپلماسی ایران نیز باید درحال رفت و آمد در کشورهای همسایه باشد.
ضرورت رایزنی‌های چندجانبه تیم دیپلماسی ایرانی با کشورهای همسایه/خنثی‌سازی فشار سیاسی بر شرکت‌های اروپایی با دیپلماسی اقتصادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد همزمان با دوره‌گردی آمریکایی برای اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان، تیم دیپلماسی ایران نیز باید درحال رفت و آمد در کشورهای همسایه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709104672468264.jpg ضرورت,رایزنی‌های,چندجانبه,تیم,دیپلماسی,ایرانی,با,کشورهای,همسایه/خنثی‌سازی,فشار,سیاسی,بر,شرکت‌های,اروپایی,با,دیپلماسی,اقتصادی Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اهداف دوره‌گردی تیم خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا درباره تحریم‌های ایران، گفت: ترامپ با پشت پا زدن به تعهدات بین‌المللی کشورش از برجام خارج شد و اکنون در باتلاق سیاست خارجی شکست خورده گرفتار شده است.

اعمال بی سابقه ترین محدودیت ها با شکست مواجه شد

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که تحریم های ثانویه علیه ایران را مجددا اجرایی می کند و حتی از آن فراتر می رود تا بی سابقه ترین محدودیت ها علیه ایران را شاهد باشیم، اظهار کرد: این مهم درحالیست که در ابتدای اجرای این تحریم ها، معافیت هایی برای چندین کشور درنظر گرفته شد زیرا نتوانستند سیاست هایشان را به نتیجه برسانند.

فشار سیاسی کاخ سفید بر شرکت های اروپایی برای خروج از ایران

وی با بیان اینکه هم اکنون کاخ سفید تلاش می کند ابتدا با رایزنی و سپس با اعمال فشار شرکت های اروپایی و خارجی که در ایران هستند را از ادامه فعالیت در کشورمان منصرف کند، ادامه داد: به عنوان مثال سفارت ایالات متحده در ارمنستان اعلام کرد که کارشناسان این کشور در سفر به ایروان با مسئولان وزارت خارجه، انرژی، اقتصاد، قائم مقام رئیس سن بانک ارمنستان، نمایندگان بانک‌های خصوصی و همچنین اعضای اتاق بازرگانی آمریکا-ارمنستان از جمله آنها بوده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین می توان به وضوح مشاهده کرد که ایالات متحده قدم به قدم جنگ اقتصادی علیه ایران را راهبری می کند و برای تحقق اهدافش به طور جد پیگیری می کند.

ضرورت رفت و آمد تیم دیپلماسی ایران در کشورهای همسایه برای مقابله با آمریکا

رضایی با اشاره به اینکه مسئولان کشورمان باید در مقابله با رفتارهای آمریکایی ها، اقدامات جدی انجام دهند، افزود: به عنوان مثال تیم دیپلماسی کشورمان نیز باید امروزه در تمام کشورهای همسایه حضور یابد و بی اثر بودن تحریم های ثانویه را برای مسئولان و همچنین شرکت های خارجی شرح دهد.

تیم دیپلماسی کشورمان  باید امروزه در تمام کشورهای همسایه حضور یابد و بی اثر بودن تحریم های ثانویه را برای مسئولان و همچنین شرکت های خارجی شرح دهد.

 

مجلس باید در راس قرارگاه جنگ اقتصادی قرار بگیرد

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس باید در راس قرارگاه و فرماندهی جنگ اقتصادی قرار بگیرد و برای هر یک از دستگاه ها وظایفی را مشخص کند، گفت: باید اذعان کرد در شرایط جنگ اقتصادی نیاز به بهره گیری از دیپلماسی اقتصادی-سیاسی است و مسئولان کشورمان نیز باید همانند آمریکایی ها رایزنی های جدی را دنیا اعمال کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید تدابیری اندیشیده شود که بتوان از ضعف های آمریکایی ها بهره خوبی ببریم و بتوانیم رویکرد یکجانبه آنها را به ابزاری برای مقابله با خودشان تبدیل کنیم./

  • بیشتر بخوانید؛

لزوم برخورد قهری با آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل/تحریم‌های ثانویه بدون پشتوانه جهانی است

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet