خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/30 08:01:00
سرویس سیاسی
هاشم زایی:

اصلاح قانون احزاب برای رشد تحزب در کشور موثر نیست/ تحزب در کشور مجلس را نیز تقویت می‌کند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: دموکراتیک‌ترین نهاد کشور باید پارلمان باشد ولی مجلس اکنون به جایگاه اصلی خود نرسیده و ریشه همه این ضعف‌ها در فرهنگ تحزب است زیرا احزاب اگر قدرتمند باشند می‌توانند به نمایندگان انسجام بخشند و برنامه‌های متقن در اختیار آن ها قرار دهد.
اصلاح قانون احزاب برای رشد تحزب در کشور موثر نیست/ تحزب در کشور مجلس را نیز تقویت می‌کند عضو فراکسیون امید مجلس گفت: دموکراتیک‌ترین نهاد کشور باید پارلمان باشد ولی مجلس اکنون به جایگاه اصلی خود نرسیده و ریشه همه این ضعف‌ها در فرهنگ تحزب است زیرا احزاب اگر قدرتمند باشند می‌توانند به نمایندگان انسجام بخشند و برنامه‌های متقن در اختیار آن ها قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802102743332614.jpg اصلاح,قانون,احزاب,برای,رشد,تحزب,در,کشور,موثر,نیست/,تحزب,در,کشور,مجلس,را,نیز,تقویت,می‌کند Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اصلاح قانون احزاب و دلایل عدم فراگیرشدن تحزب، اظهار داشت: همیشه احزاب در ایران قائم به شخص بوده‌اند و حتی قبل از انقلاب نیز فرهنگ تحزب جا نیفتاده بود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون اصلاح قوانین در زمینه احزاب نیز نمی‌تواند تشکل‌های سیاسی را فعال کند، بیان کرد: تا زمانی که به جایگاه حزب اهمیت داده نشود، اصلاح قوانین موثر نخواهد بود.

اصلاح قانون احزاب برای رشد تحزب در کشور موثر نیست

وی با اشاره به تاثیر اصلاح قانون احزاب، افزود: اصلاح قانون احزاب فرمالیته است زیرا در زمان اجرای قوانین، پس از مدتی که از فعالیت آن‌ها می‌گذرد، به مشکل بر می‌خورند.

هاشم زایی با بیان اینکه احزاب زیادی تاکنون تاسیس شده‌اند ولی فعالیت موثری ندارند، ادامه داد: احزاب در ایام انتخابات ظهور پیدا می‌کنند، حزبی که 50 نماینده در مجلس دارد باید در آن‌ها را در مجلس تغذیه کند و به آن‌ها انسجام بخشد و در خصوص فرهنگ تحزب و تشکیلاتی عمل کردن نیز باید کار جدی شود.

عدم اعقتاد به دموکراسی در بین نخبگان

نماینده مردم تهران در مجلس پیرامون نقش نخبگان در فعالیت‌های حزبی، گفت: اعقتاد به دموکراسی در بین نخبگان وجود ندارد.

به احزاب و شوراها هنوز اعتماد لازم وجود ندارد

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شوراها در قانون اساسی دیده شده و سال‌هاست که قانون شوراها نیز تصویب شده است، بیان کرد: هنوز اختیارات و اعتمادی که باید به همه رده‌های شوراها وجود داشته باشد از روستایی، شهری، استانی گرفته تا شورای عالی استان‌ها دیده نمی‌‎شود.

هاشم زائی اظهار داشت: امام خمینی (ره) فرمودند مجلس در راس امور است، دموکراتیک‌ترین نهاد کشور باید پارلمان باشد ولی مجلس اکنون به جایگاه اصلی خود نرسیده و ریشه همه این ضعف‌ها در فرهنگ تحزب است زیرا احزاب اگر قدرتمند باشند می‌توانند به نمایندگان انسجام بخشند و برنامه‌های متقن در اختیار آن ها قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet