شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/08/28 12:13:25
سرویس اقتصادی
انصاری مطرح کرد:

امتیاز وزارت صمت به ویژه‌خواران صنعت خودرو / قیمت‌های جدید ظلم به مردم است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نحوه جدید قیمت گذاری خودرو و افزایش قیمت‌ها به میزان ۵ درصد پایین تر از قیمت بازار فراهم کردن شرایط برای رانت خواری، ویژه خواری‌ و ظلم به مردم است.
امتیاز وزارت صمت به ویژه‌خواران صنعت خودرو / قیمت‌های جدید ظلم به مردم است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نحوه جدید قیمت گذاری خودرو و افزایش قیمت‌ها به میزان 5 درصد پایین تر از قیمت بازار فراهم کردن شرایط برای رانت خواری، ویژه خواری‌ و ظلم به مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102334381121.jpg امتیاز,وزارت,صمت,به,ویژه‌خواران,صنعت,خودرو,/,قیمت‌های,جدید,ظلم,به,مردم,است Icana

رضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه قیمت گذاری خودروهای تولید داخل، اظهار داشت: فروش خودروهای تولید داخل توسط خودروسازان با 5 درصد کمتر از قیمت بازار ظلمی بزرگ به مردم است، از ابتدا خودروسازان به دنبال این موضوع بودند و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همواره با آن مخالف بود.

دلیل استیضاح شریعتمداری افزایش قیمت خودرو بود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی استیضاح آقای شریعتمداری در پست وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع افزایش قیمت خودرو بود، گفت: نحوه جدید قیمت گذاری خودرو فراهم کردن شرایط برای رانت خواری، ویژه خواری‌ و ظلم به مردم است.

قطعه سازان خودرو

وزارت صمت هزینه تولید خودروسازان را کاهش دهد

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه قیمت گذاری خودرو جای تعجب دارد و از آقای رحمانی اتخاذ اینگونه تصمیمات بعید بود، ادامه داد: به جای افزایش بی مهابای قیمت خودرو و دو برابر کردن آن به دنبال کاهش هزینه‌های تولید باشیم، وزارت صمت در عوض فراهم کردن زمینه برای رانت‌خواری و ویژه‌خواری خودروسازان هزینه تولید آنها را کاهش دهد و شرایط را برای افزایش رقابت فراهم کند.

افزایش راندمان تولید 30درصد قیمت خودرو را کاهش می‌دهد

با افزایش راندمان تولید و بهره‌وری نیرو انسانی می‌توانیم حداقل 30 درصد قیمت خودروها را به نسبت بازار کاهش دهیم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با افزایش راندمان تولید و بهره‌وری نیرو انسانی می‌توانیم حداقل 30 درصد قیمت خودروها را به نسبت بازار کاهش دهیم، تصریح کرد: مجلس شورای در مقابل این حرکت که مصداق بارز تضییع حقوق مردم است ایستادگی می‌کند و در نشست روزآینده مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای کمیسیون صنایع و معادن در این زمینه تلاش‌های خود را آغاز می‌کنیم.

لزوم عدم افزایش قیمت خودروهای مورد مصرف اقشار کم درآمد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در جلسه روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مطرح شد خودروهایی که استفاده عمومی دارند و 80درصد خودرو موجود کشور را تشکیل می‌دهد افزایش قیمت نداشته و در صورتی که مقرر شد افزایش قیمت داشته باشند میزان آن بسیار کم باشد،خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی باید تلاش کنیم تا به اقشار کم درآمد جامعه فشار مضاعفی وارد نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet