پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/28 12:15:24
سرویس اقتصادی
کیانپور خبر داد:

اختصاص اعتبار 31 هزار میلیاردی پروژه‌های عمرانی در 6 ماهه سال97/افزایش اعتبارات سال آینده متناسب با رشد نرخ تورم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس پیش بینی ها، حدود ۶۲ هزار میلیارد تومان تا پایان سال برای اجرای پروژه های عمرانی اختصاص می یابد.
اختصاص اعتبار 31 هزار میلیاردی پروژه‌های عمرانی در 6 ماهه سال97/افزایش اعتبارات سال آینده متناسب با رشد نرخ تورم عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس پیش بینی ها، حدود 62 هزار میلیارد تومان تا پایان سال برای اجرای پروژه های عمرانی اختصاص می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201811109381612394.jpg اختصاص,اعتبار,31,هزار,میلیاردی,پروژه‌های,عمرانی,در,6,ماهه,سال97/افزایش,اعتبارات,سال,آینده,متناسب,با,رشد,نرخ,تورم Icana

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی در سال 97، گفت: خوشبختانه در شرایط کنونی دولت رویکرد خوبی در مسئله تخصیص اعتبارات عمرانی داشته و این مسئله موجب تسریع در تکمیل پروژه های زیرساختی و عمرانی در کشور می شود.

مجید کیانپور

اختصاص اعتبار 31 هزار میلیاردی پروژه های عمرانی در 6 ماه نخست سال 97

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده سازمان برنامه و بودجه، در 6 ماهه نخست سال جاری حدود 31 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی اختصاص داده شده است، که این گزارش بسیار قابل قبول و مثبت است.

پیمانکاران برای پیشبردن پروژه ها باید چند برابر هزینه کنند

وی تصریح کرد: البته در ماه های اخیر پروژه های عمرانی با مشکل اساسی روبه رو شده اند که عملا بر روند اجرای آن ها تأثیر بسیاری داشته است، در ماه های اخیر علت کاهش ارزش پول ملی و افزایش نرخ ارز، عملا تأمین و خرید تجهیزات و مصالح بسیار پر هزینه شده است و عملا پیمانکاران برای پیشبردن پروژه ها باید چند برابر هزینه کنند.

حدود 62 هزار میلیارد تومان  تا پایان سال برای اجرای پروژه های عمرانی اختصاص می یابد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری در کل حدود 62 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی توسط سازمان برنامه و بودجه اختصاص داده شود که این میزان اعتبار حائز اهمیت و توجه ااست.

کیانپور ادامه داد: البته واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی نیز باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد، تحقق این مسئله موجب می شود که اعتبارات بیشتری به پروژه های دارای اولویت بیشتر اختصاص داده شود و عملا سرعت اجرای پروژه ها افزایش می یابد.

وی گفت: امیدوارم روند کنونی سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبارات عمرانی، در ماه های باقی مانده سال جاری و سال 98 تداوم یابد، زیرا یکی از شاخص های توسعه کشور، ارتقا زیرساخت های عمرانی است.

اعتبارات عمرانی سال 98 باید متناسب با افزایش نرخ تورم ارتقا یابد

بهترین رویکرد و استراتژی برای افزایش اعتبارات عمرانی در سال 98 این است که بودجه عمرانی به میزان افزایش نرخ تورم، افزایش یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من بهترین رویکرد و استراتژی برای افزایش اعتبارات عمرانی در سال 98 این است که بودجه عمرانی به میزان افزایش نرخ تورم، افزایش یابد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet