هدر موبایل
1397/08/29 10:25:00
سرویس سیاسی
هاشم زایی:

محدودیت‌های دوتابعیتی بودن، فقط برای مدیران ارشد کشور باشد/ دولت لایحه‌ای در خصوص مدیران دوتابعیتی تهیه کند

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور به سرمایه افراد دوتابیعتی نیاز داریم، گفت: نباید به گونه‌ای القا کنیم تا افراد دوتابعیتی که در بخش خصوصی فعالیت دارند، دچار نگرانی شوند.
محدودیت‌های دوتابعیتی بودن، فقط برای مدیران ارشد کشور باشد/ دولت لایحه‌ای در خصوص مدیران دوتابعیتی تهیه کند عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور به سرمایه افراد دوتابیعتی نیاز داریم، گفت: نباید به گونه‌ای القا کنیم تا افراد دوتابعیتی که در بخش خصوصی فعالیت دارند، دچار نگرانی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808102082167971.jpg محدودیت‌های,دوتابعیتی,بودن،,فقط,برای,مدیران,ارشد,کشور,باشد/,دولت,لایحه‌ای,در,خصوص,مدیران,دوتابعیتی,تهیه,کند Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه دولت به دنبال تهیه لایحه ای در زمینه مدیران دوتابعیتی است، اظهار داشت: در تمام دنیا 2تابعیتی‌ها وجود دارند اما در عین حال برخی کشورها مانند سنگاپور دوتابعیتی‌ها را قبول ندارند؛ یعنی یا باید افراد سنگاپوری باشند یا خارجی و اگر فردی شناسنامه سنگاپوری باشند، شناسنامه دیگری را از او نمی‌پذیرند.

دولت در زمینه دوتابعیتی‌ها لایحه ارائه کند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعضی کشورها نیز دوتابعیتی‌ها را قبول دارند، بیان کرد: دولت می‌تواند لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد و محدودیت‌هایی را برای وزرا، مدیران ارشد کشور و نمایندگان مجلس تعیین کند.

وی با بیان اینکه تابعیت دوگانه جز حقوق مردم است، افزود: افراد می‌توانند علاوه بر تابعیت کشور مادر، تابعیت کشور دیگری را نیز کسب کنند.

محدودیت‌های دوتابعیتی بودن، فقط برای مدیران ارشد کشور اجرا شود

هاشم زایی ادامه داد: محدودیت‌هایی باید برای مدیران ارشد و سران قوا نیز در نظر بگیریم و اینکه بخواهیم دایره شمول منع به کارگیری افراد دوتابعیتی را به مدیران دبیرستان‌ها نیز گسترش بدهیم، درست نمی‌دانم.

عضو فراکسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه افراد نمی‌توانند تابعیت دوگانه داشته باشند در نیای امروز مصطلح نیست و سایر کشورها این موضوع را قبول دارند و افراد دوتابعیتی می‌توانند فعالیت موثر داشته باشند.

افراد دوتابعیتی فعال در بخش خصوصی مشمول قانون منع به کارگیری دوتابعیتی‌ها نمی‌شوند

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور به سرمایه افراد دوتابیعتی نیاز داریم، افزود: نباید به گونه‌ای القا کنیم تا افراد دوتابعیتی که در بخش خصوصی فعالیت دارند، دچار نگرانی شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح‌ها و لوایح مرتبط با  قانون دوتابعیتی‌ها در حد صحبت و بررسی است که تبدیل به قانون نشده‌اند.

دوتابعیتی بودن مدیران سطح پایین مشکلی را ایجاد نمی‌‎کند

هاشم زایی اظهار داشت: با توجه به جوّی که در کشور وجود دارد، نباید سبب گریزان شدن سرمایه افراد دوتابعیتی شویم، بلکه باید زمینه را برای جذب سرمایه آن‌‎ها فراهم کنیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفرا و وزرای خارجه می‌توانند در لایحه ای که دولت قرار است تهیه کند، مستثنی شوند، گفت: مدیران سطحی پایین اگر دوتابعیتی باشند مشکلی ندارد، مگر اینکه در قانون به این شیوه باشد که جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه دوتابعیتیها را نپذیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet