خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/29 08:18:00
سرویس سیاسی
کاظمی:

لزوم ساماندهی ثبت نام کاندیداها در لایحه جامع نظام انتخابات

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه الکترونیکی شدن انتخابات مجلس مورد اشکال شورای نگهبان است و در همه دنیا انتخابات الکترونیکی برگزار می شود، گفت: نباید به صورت دستی انتخابات را برگزار کنیم، شورای نگهبان و وزارت کشور باید تدابیر لازم را در این زمینه بی‌اندیشند.
لزوم ساماندهی ثبت نام کاندیداها در لایحه جامع نظام انتخابات عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه الکترونیکی شدن انتخابات مجلس مورد اشکال شورای نگهبان است و در همه دنیا انتخابات الکترونیکی برگزار می شود، گفت: نباید به صورت دستی انتخابات را برگزار کنیم، شورای نگهبان و وزارت کشور باید تدابیر لازم را در این زمینه بی‌اندیشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105168134296.jpg لزوم,ساماندهی,ثبت,نام,کاندیداها,در,لایحه,جامع,نظام,انتخابات Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص لزوم ارائه لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: منابع مالی کاندیداها برای شرکت در همه انتخابات‌ها باید مشخص شود و لازم است جهت روشن شدن این موضوع ساز و کاری خاص برای آن طراحی شود.

استانی شدن انتخابات مجلس باید در همه استان‌ها برگزار شود

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها تصویب شده است، بیان کرد: استانی شدن انتخابات مجلس اقدام مناسبی است ولی باید زمینه اجرای آن فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی برای آزمون خطا کردن جهت استانی شدن انتخابات مجلس وجود ندارد، افزود: استانی شدن انتخابات مجلس نباید به صورت آزمایشی برگزار شود بلکه باید به طور گسترده اجرائی شود.

ثبت نام گسترده کاندیداها، کار بررسی صلاحیت‌ها برای شورای نگهبان را سخت می‌کند

کاظمی با اشاره به لزوم توجه دولت در تهیه لایحه جامع نظام انتخابات نسبت به ساماندهی ثبت نام کاندیداها، ادامه داد: ساماندهی ثبت نام‌ها برای جلوگیری از شلوغی‌های بی موردی که در ایام انتخابات ریاست جمهوری رخ داد، ضرورت دارد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شیوه فعلی نظام انتخابات بررسی صلاحیت کاندیداها سخت است، گفت: در این شیوه به دلیل ثبت نام گسترده کاندیداها، کار بررسی صلاحیت‌ها برای شورای نگهبان نیز سخت می‌شود.

عدم گسترش تحزب مشکلات فعلی انتخابات را افزایش می‌‎دهد

وی با بیان اینکه فراگیر شدن فعالیت‌های حزبی در انتخابات‌ها می‌تواند نتایج مثبتی در زمینه کاهش تعداد ثبت نام کنندگان داشته باشد، افزود: بایستی مشکلات انتخابات کشور حل شود و راه حل این موضوع آن است که انتخابات به صورت حزبی برگزار شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر انتخابات حزبی نشود همین مشکلات فعلی انتخابات‌ها باقی می‌ماند و اصلاح کارسازی را در انتخابات شاهد نخواهیم بود.

نباید از این پس انتخابات را به صورت دستی برگزار کنیم

وی افزود: در همه دنیا انتخابات‌ها به صورت حزبی برگزار می‌شود و احزاب در برابر عملکرد کاندیداها پاسخگو هستند و احزاب مجبور می‌شوند موقعیت حزب خود در پارلمان را با معرفی افراد توانمند تقویت کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الکترونیکی شدن انتخابات مجلس مورد اشکال شورای نگهبان است و در همه دنیا انتخابات الکترونیکی برگزار می شود، گفت: نباید به صورت دستی انتخابات را برگزار کنیم، شورای نگهبان و وزارت کشور باید تدابیر لازم را در این زمینه بی‌اندیشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet