پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/28 16:31:00
سرویس سیاسی
عباسی با اشاره به طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ علیه ایران:

کشورهای تحریم کننده ایران نباید از بازار ایران نفعی ببرند/ اجرای طرح تنبیه کشورهای تحریم کننده نباید منجر به خودتحریمی شود

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ممکن بودن اجرای طرح تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران، گفت: از نظر بین‌المللی راه‌هایی وجود دارد که کشورهای همراه با آمریکا را تنبیه کنیم و عزت ملی خود را حفظ کنیم.
کشورهای تحریم کننده ایران نباید از بازار ایران نفعی ببرند/ اجرای طرح تنبیه کشورهای تحریم کننده نباید منجر به خودتحریمی شود عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ممکن بودن اجرای طرح تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران، گفت: از نظر بین‌المللی راه‌هایی وجود دارد که کشورهای همراه با آمریکا را تنبیه کنیم و عزت ملی خود را حفظ کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201801105634892941.jpg کشورهای,تحریم,کننده,ایران,نباید,از,بازار,ایران,نفعی,ببرند/,اجرای,طرح,تنبیه,کشورهای,تحریم,کننده,نباید,منجر,به,خودتحریمی,شود Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ علیه ایران، اظهار داشت: بسیاری از کشورهایی که با آمریکا همراهی دارند، در شرایط سخت با ایران قطع ارتباط می‌کنند، باید این کشورها را از منافع ایران محروم کنیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ علیه ایران به معنای قطع ارتباط کامل با کشورهای جهان نیست بلکه در زمینه روابط تجاری، کالاهای مورد نیاز را نباید از این کشورها وارد کنیم و بلکه باید با کشورهای دیگری روابط را برقرار کنیم.

تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران، عزت ملی را حفظ می‌کند

وی با اشاره به ممکن بودن اجرای طرح تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران، افزود: از نظر بین‌المللی راه‌هایی وجود دارد که کشورهای همراه با آمریکا را تنبیه کنیم و عزت ملی خود را حفظ کنیم.

عباسی ادامه داد: بعضی از کشورهای همکار با آمریکا، مانند موریانه به دنبال ایالات متحده هستند و با اشاره آمریکا ارتباط خود با ایران را قطع می‌کنند و در شرایط سخت ایران را رها می کنند.

کشورهای تحریم کننده ایران نباید از بازار ایران نفعی ببرند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقابله با کشورهای همکار آمریکا ضرورت دارد، گفت: ایران نیز متقابلا در برخی از موارد، باید راه را برای ورود همراهان آمریکا به ایران جهت کسب منافع مسدود کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای این طرح قابلیت اجرا دارد یا خیر؟، افزود: البته نمی‌توان بی‌برنامه‌ریزی وارد این مقوله شد و باید مرکز پژوهش‌های مجلس و کارشناسان امور بین الملل در این زمینه نظر کارشناسی بدهند.

اجرای طرح تنبیه کشورهای تحریم کننده نباید منجر به خودتحریمی شود

عباسی اظهار داشت: در کل این طرح به دنبال آن است که منافع کشورهای همکار با آمریکا در ایران را قطع کنیم و نگذاریم این کشورها از ایران نفع اقتصادی ببرند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: البته باید توجه داشت که این موضوع نباید منجر به خود تحریمی شود که این نکته مهم باید هوشمندانه پیگیری شود و نباید طرح به صورت ناپخته اجرا شود زیرا در اینصورت کشور متضرر می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet