ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/08/28 14:49:12
سرویس اقتصادی
محمودی:

گرانفروشی کالاهای اساسی غیرقابل توجیه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت بر روند قیمت گذاری کالاهای اساسی ضعیف است،گفت:در حالی کالاهای اساسی با نرخ بالا فروخته می شود که مبالغ قابل توجهی ارز با نرخ دولتی برای کنترل قیمت ها اختصاص داده می شود.
گرانفروشی کالاهای اساسی غیرقابل توجیه است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت بر روند قیمت گذاری کالاهای اساسی ضعیف است،گفت:در حالی کالاهای اساسی با نرخ بالا فروخته می شود که مبالغ قابل توجهی ارز با نرخ دولتی برای کنترل قیمت ها اختصاص داده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201807100156545200.jpg گرانفروشی,کالاهای,اساسی,غیرقابل,توجیه,است Icana

سمیه محمودی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره اختصاص ارز با نرخ 4200 تومانیبرای تامین کالاهای اساسی گفت:قیمت کالاهای اساسی در سال جاری علی رغم اینکه مسئولان اعلام می کنند نباید افزایش پیدا کند با رشد قابل توجهی روبرو شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:نظارت بر روند قیمت گذاری کالاهای اساسی ضعیف است و کالاها با نرخ گران به مردم تحمیل می شود هر چند که مسئولان تلاش می کنند اما باید پذیرفت کیفیت تغذیه مردم کاهش یافته است.

ضعف در نظارت و مدیریت بازار  کالاهای اساسی

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:در حالی کالاهای اساسی با نرخ بالا به مردم در بازار فروخته می شود که مبالغ قابل توجهی ارز با نرخ دولتی برای کنترل قیمت ها اختصاص داده می شود که این وضعیت بیانگر ضعف در نظارت و مدیریت بازار  کالاهای اساسی است.

دوفوریت تامین کالاهای اساسی

 

محمودی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:مسئولان اذعان دارند افزایش نرخ  کالاهای اساسی باید مهار شود اما سئوال این است زمان زیادی سپری شده و منابع ارزی نیز اختصاص داده شده است اما مردم از قیمت های گران گلایه دارند.

وی با اشاره به قاچاق کالاهای اساسی به خارج از کشور گفت:برای مدیریت بازارکالاهای اساسی باید اقدامات همه جانبه انجام شود و اگر این مهم قرار نیست اتفاق بیوفتد باید حداقل راهکارهای دیگر بکار گرفته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:می توان منابع حاصل از ما به التفاوت نرخ ارزی که برای تامین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده با روش کارت اعتباری برای خرید کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار داد هرچند که این موضوع باید بصورت دقیق بررسی شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet