هدر موبایل
1397/08/28 14:21:29
سرویس اجتماعی
خضری با یادآوری هفته مبارزه با اعتیاد در مدارس:

نبود آماری از دانش‌آموزان معتاد/ ارائه تنها یک پنجم آمار واقعی اعتیاد/ آموزش پیشگیری از اعتیاد در دوره ابتدایی ارائه شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با هشدار نسبت به اینکه ۸۰ درصد دانشجویان درگیر اعتیاد تجربه مصرف مواد دخانی و مخدر در دوران دانش آموزی را دارند بر ضرورت آموزش پیشگیری از اعتیاد در دوره ابتدایی تاکید کرد و گفت: تنها یک پنجم آمار واقعی معتادان ارائه می شود.
نبود آماری از دانش‌آموزان معتاد/ ارائه تنها یک پنجم آمار واقعی اعتیاد/ آموزش پیشگیری از اعتیاد در دوره ابتدایی ارائه شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با هشدار نسبت به اینکه 80 درصد دانشجویان درگیر اعتیاد تجربه مصرف مواد دخانی و مخدر در دوران دانش آموزی را دارند بر ضرورت آموزش پیشگیری از اعتیاد در دوره ابتدایی تاکید کرد و گفت: تنها یک پنجم آمار واقعی معتادان ارائه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg نبود,آماری,از,دانش‌آموزان,معتاد/,ارائه,تنها,یک,پنجم,آمار,واقعی,اعتیاد/,آموزش,پیشگیری,از,اعتیاد,در,دوره,ابتدایی,ارائه,شود Icana

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری هفته مبارزه با آسیب های اجتماعی و اعتیاد در مدارس، گفت: متاسفانه دانش آموزان در مدارس از پایه پنجم تا مقطع دبیرستان درگیر مواد دخانی و اعتیاد می شوند به گونه ای که 80 درصد دانشجویان درگیر اعتیاد تجربه مصرف مواد دخانی و مخدر در دوران دانش آموزی را دارند.  

نوجوان معتاد

آموزش‌های پیشگیرانه از اعتیاد باید از دوران کودکی و در مدارس آغاز شود

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه آموزش‌های پیشگیرانه از اعتیاد باید از دوره کودکی و ابتدایی آغاز شود، افزود: کاهش سن اعتیاد زنگ خطری جدی است؛ متاسفانه سن اعتیاد به 12 سال رسیده و الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی گرایش پیدا کرده بنابراین باید به مخاطرات اعتیاد در مدارس ورودی جدی داشته باشیم و ارائه آموزش ها، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در کانون توجه آموزش و پرورش قرار گیرد.

درمان بیش از 95 معتادان با شکست مواجه می شود

خضری با بیان اینکه بیش از 95 درصد معتادان بهبود یافته به سمت مصرف مواد مخدر برمی گردند و در واقع درمان آنها منجر به شکست است، ادامه داد: بنابراین پیشگیری باید مقدم بر درمان باشد.

وی از بی توجهی به امر پیشگیری در حوزه آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در تمامی حوزه ها پیشگیری مورد غفلت قرار گرفته و سالانه بودجه زیادی را صرف درمان می کنیم این در حالی است که تنها 4 درصد نتیجه می گیریم و در واقع کاری عبث و بیهوده است.

آماری از تعداد معتادان به ویژه دانش آموزان معتاد وجود ندارد/ تنها یک پنجم آمار ارائه شده در مورد اعتیاد واقعی است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه آماری از تعداد معتادان به ویژه دانش آموزان معتاد وجود ندارد، تصریح کرد: آمارهایی ارائه شده در رابطه با اعتیاد به هیچ وجه درست و قابل اعتماد نیستند و در واقع تنها یک پنجم آمار واقعی اعتیاد ارائه می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این در حالی است که باید با مردم به صورت شفاف صحبت کرد و آمارها به صورت درست و واقعی به جامعه ارائه شود.

مسئولان در حوزه پیشگیری، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تلاش نکنند مانند همیشه در درمان اعتیاد شکست می خورند

خضری یادآور شد: به طور قطع تا مادامی که مسئولان در حوزه پیشگیری، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تلاش بیشتری نداشته باشند مانند همیشه در حوزه درمان با شکست بسیار فاحشی مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر سنتی و صنعتی قرار گرفته است، گفت: ایران  از کشورهایی که بیشترین میزان مصرف را در سطح دنیا دارد.

آموزش و پرورش در کتب درسی   مقاطع ابتدایی، مطالب آموزشی مناسب را در مورد اعتیاد بگنجاند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه آموزش و پرورش باید در کتب درسی  به ویژه مقاطع ابتدایی مطالب آموزشی مناسب را در مورد اعتیاد بگنجاند، ادامه داد: در این حوزه نیاز به بازنگری داریم زیرا اگر به ارائه آموزش های پیشگیرانه به سنین پایین توجه 95 شود می توان به عدم مصرف مواد مخدر در بزرگسالی امیدوار بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • نبود آماری از دانش‌آموزان معتاد/ ارائه تنها یک پنجم آمار واقعی اعتیاد/ آموزش پیشگیری از اعتیاد در دوره ابتدایی ارائه شود


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet