هدر موبایل
1397/08/27 16:39:00
سرویس سیاسی
خضری مطرح کرد:

جانبداری عراق از ایران در شرایط تحریمی مهم‌ترین محور سفر برهم صالح به ایران

عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس، تصریح کرد: یکی از مهمترین محورهای سفر رئیس جمهور عراق به ایران در راستای تحکیم روابط، جانبداری از ایران در شرایط تحریم و مقابله با سیاست‌های استکبار بود.
جانبداری عراق از ایران در شرایط تحریمی مهم‌ترین محور سفر برهم صالح به ایران عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس، تصریح کرد: یکی از مهمترین محورهای سفر رئیس جمهور عراق به ایران در راستای تحکیم روابط، جانبداری از ایران در شرایط تحریم و مقابله با سیاست‌های استکبار بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106901082538.jpg جانبداری,عراق,از,ایران,در,شرایط,تحریمی,مهم‌ترین,محور,سفر,برهم,صالح,به,ایران Icana

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص سفر برهم صالح رئیس‌جمهور عراق به ایران و تاثیر آن بر تعاملات دو کشور، گفت: وزرای امور خارجه و صنایع عراق و استاندار بصره همراه برهم صالح به ایران سفر کردند و در مذاکرات بر تقویت و تحکیم روابط دو کشور با توجه به اشتراکات قومی، مذهبی و فرهنگی تاکید کردند.

وعده گسترش روابط اقتصادی ایران و عراق

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای، تصریح کرد: همچنین در مورد گسترش روابط اقتصادی ایران و عراق وعده‌هایی خوبی دادند علاوه بر این پیشنهاد تشکیل شهرک های صنعتی مشترک اقتصادی در شهرهای مرزی را ارایه کردند البته این موضوع از مطالبات مردم منطقه مرزی نیز بود.

وی افزود: صادرات برق، حذف ویزا از روادید برای تجار  و تسری این موضع برای تسهیل رفت و آمد، تسریع در ریل گذاری از اقلیم کرستان تا استان‌های ایران برای تقویت ترانزیت مسافری و تجاری، مدیریت منابع آب از رودخانه زاب، سیروان، کرخه و کارون و انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه محیط زیست از دیگر موضوعات مطرح در مذاکرات بر همصالح با مسئولان جمهوری اسلامی ایران بود.

                                   بیشتر بخوانید:

 

خضری یادآور شد: یکی از محورهای تحکیم روابط جانبداری عراق از ایران و مقابله با سیاست‌های استکبار بود، با توجه به دوستی دیرینه رئیس جمهور عراق با رئیس مجلس و برخی دولتمردان ایرانی این قول مساعد را دادند که دولت فعلی عراق به نفع تحکیم روابط دو جانبه تعاملات با ایران را ادامه خواهیم داد.

تاکید بر همکاری با ایران در شرایط تحریمی/ برهم صالح طرفدار سرسخت ایران

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: برهم صالح از طرفداران سرسخت ایران است لذا می‌توان به وعده همکاری و حمایت از جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم امیدوار بود. برهم صالح از کردها و حزب اتحاد میهنی عراق است و از این جهت هم قرابت معنایی بیشتر با ایران دارد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس شورای اسلامی، افزود: عملیات علیه حزب بعثی در سال‌های جنگ تحمیلی علیه ایران به کمک حزب اتحاد میهنی نیروهای ایران شکست‌های سنگینی را به صدام وارد کردند بنابراین به نظر در این دوره ورابط با ایران افزایش و موانع در مسیر تعاملات مرزی رفع خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet