شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/08/28 15:41:40
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

قانون اجازه برخورد قاطع با متخلفان قانون منع بکارگیری بازنشستگان را داده است/ گزارشی از نحوه اجرای قانون در صحن قرائت می‎‌شود

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون اجازه برخورد قاطع با متخلفان قانون منع بکارگیری بازنشستگان را داده است، گفت: گزارشی از نحوه اجرای قانون در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.
قانون اجازه برخورد قاطع با متخلفان قانون منع بکارگیری بازنشستگان را داده است/ گزارشی از نحوه اجرای قانون در صحن قرائت می‎‌شود نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون اجازه برخورد قاطع با متخلفان قانون منع بکارگیری بازنشستگان را داده است، گفت: گزارشی از نحوه اجرای قانون در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105747806032.jpg قانون,اجازه,برخورد,قاطع,با,متخلفان,قانون,منع,بکارگیری,بازنشستگان,را,داده,است/,گزارشی,از,نحوه,اجرای,قانون,در,صحن,قرائت,می‎‌شود Icana

یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اظهار کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان بارقه امیدی در دل مردم ایجاد کرد که سمت‎ها و پست‌هایی که به صورت ارث و میراثی در اختیار برخی از افراد در کشور قرار گرفته است، بالاخره واگذار و جوانان جویای نام و تازه نفس به بدنه دستگاه‌های دولتی و نهادهای غیردولتی عمومی تزریق شوند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همواره یکی از گرفتاری‌‎ها و چالش‌های اساسی کشور، اجرایی نشدن یا اجرای نادرست قانون است که حتی با لحاظ استفساریه و استثنائاتی، شدت و اثر قانون گرفته می‌‎شود اما در این قانون به خصوص هیچ استثناء و طرح استفساریه‎ای از طرف مجلس پذیرفته نشد.

حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی در انتظار متخلفان

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افراد مذکور باید ظرف مدت قانون مقرر سمت و پست خود را ترک کنند و پرداخت هرگونه وجهی پس از این مهلت و از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است، گفت: همچنین بالاترین مقام اجرایی هر دستگاه نهاد وظیفه دارند که هر موردی را که مشمول قانون می‌‎بینند رأسا ورود و از ادامه کار منع کار کنند. برای نمونه در یک وزارتخانه وظیفه شخص وزیر است که اجازه ادامه فعالیت به نیروی بازنشسته در زیرمجموعه خود را ندهد.

قانون اجازه برخورد قاطع با متخلفان را داده است

کمیته‌‎ای نیز در مجلس روند اجرای این قانون را رصد می‌کند و پس از گذراندن دوره‌ای از نحوه اجرای این قانون، گزارشی  به صحن علنی مجلس ارائه می‌کند

کمالی پور با بیان اینکه عناوین مجرمانه متفاوتی مشمول بازنشستگانی که سمت خود را ترک نکنند، می‎‌شود، گفت: البته عمده بازنشستگان سمت خود را واگذار کرده‌اند ولی آن دسته از بازنشستگانی که در سمت خود باقی مانده‌اند، عنوان سمتی آن‌ها نیز مجهول خواهد بود و در این زمینه قانون بر برخورد قاطع با متخلفان تأکید دارد.

وی تصریح کرد: قاطعیت دستگاه‌های نظارتی در اجرای دقیق این قانون اهمیت ویژه‌ای دارد و دستگاه‌‎های نظارتی از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی باید به اجرای صحیح این قانون ورود کنند و مجلس نیز پیگیری‌‎های خود را تا اجرای حکم علیه متخلفان ادامه خواهد داد.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیته‌‎ای نیز در مجلس شورای اسلامی روند اجرای این قانون را رصد و پس از گذراندن دوره‌ای از اجرای این قانون، گزارشی از نحوه اجرای آن به صحن علنی مجلس ارائه می‌کند تا  مردم نیز در جریان نحوه اجرای قانون قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet