خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/29 12:14:00
سرویس سیاسی
پورمختار:

ایران استدلال‌های پاکستان برای عدم توان در مرزبانی را نمی‌پذیرد/ پاکستان تدبیر دائمی برای مقابله با سوءاستفاده تروریست‌ها داشته باشد

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اکنون ایران دلیلی نمی‌بیند که روند فعلی در مرز پاکستان ادامه یابد و استدلال پاکستان مبنی بر اینکه همه تمرکزش بر مرزهای هند و افغانستان است دیگر برای ایران پذیرفتنی نیست.
ایران استدلال‌های پاکستان برای عدم توان در مرزبانی را نمی‌پذیرد/ پاکستان تدبیر دائمی برای مقابله با سوءاستفاده تروریست‌ها داشته باشد عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اکنون ایران دلیلی نمی‌بیند که روند فعلی در مرز پاکستان ادامه یابد و استدلال پاکستان مبنی بر اینکه همه تمرکزش بر مرزهای هند و افغانستان است دیگر برای ایران پذیرفتنی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg ایران,استدلال‌های,پاکستان,برای,عدم,توان,در,مرزبانی,را,نمی‌پذیرد/,پاکستان,تدبیر,دائمی,برای,مقابله,با,سوءاستفاده,تروریست‌ها,داشته,باشد Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص قول همکاری مسئولان پاکستانی به تقویت مرزبانی در مرز با ایران، اظهار داشت: سال‌هاست که پاکستان مرزبانی از مرز مشترک با ایران را رها کرده و خاک این کشور تبدیل به مأوا و مسکن تروریست‌ها شده و محل آموزش این عناصر مخرب است.

کشورها ملزم به جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی هستند

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پاکستان تبدیل به محلی شده که از آن برای حمله خاک ایران ایران استفاده می‌شود، همه این شرایط خلاف مقررات بین‌المللی و خلاف روابط دوستانه بین ایران و پاکستان است.

وی افزود: به لحاظ مقرارت بین‌المللی کشورها ملزم به جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی هستند که باید از هر طریق این هدف را تامین کنند و بر همین مبنا پاکستان در مقابل اقدامات گروهک‌های تروریستی که در خاک این کشور انجام می‌شود، مسئولیت دارد.

ایران استدلال‌های پاکستان برای عدم توان در مرزبانی را نمی‌پذیرد

پورمختار ادامه داد: این حق برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است و می‌تواند در مقابل گروهک‌های تروریستی اقدام متقابل انجام دهد ولی هیچ گاه ایران چنین اقدامی را انجام نداده و روابط دوجانبه حسنه با پاکستان را حفظ کرده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ایران دلیلی نمی‌بیند که روند فعلی ادامه پیدا کند و استدلال پاکستان مبنی بر اینکه همه تمرکزش بر مرزهای هند و افغانستان است دیگر برای ایران پذیرفتنی نیست.

باید برای آزادی مرزبان‌های ربوده شده ایران اقدام جدی انجام دهد

پورمختار اظهار داشت: پاکستان باید در زمینه مرزبانی فعال‌تر شود، این کشور دارای دستگاه اطلاعاتی، مرزبانی و ارتش است و باید برای آزادی مرزبان‌های ربوده شده ایران اقدام  جدی و فوری انجام دهد، همچنین پاکستان باید معابر و منافذ حرکت را مسدود کند زیرا شناسایی این منافذ کار سختی برای این کشور نیست.

پاکستان باید تدبیر دائمی برای مقابله با سوءاستفاده تروریست‌ها داشته باشد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوارم با سفرهایی که مسئولان مختلف کشورمان به پاکستان داشته‌اند، مشکلات حوزه مرزبانی حل شود، گفت: همواره روابط دوجانبه خوبی بین ایران و پاکستان برقرار بوده در این مسیر گام‌های عملی‌تری باید برداشته شود، باید شاهد آزادسازی هرچه زودتر مرزبانان باشیم.

این نماینده مردم در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: پاکستان باید فکر جدی و دائمی برای مقابله با سوءاستفاده تروریست‌ها داشته باشد تا شاهد تکرار این موارد در آینده نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet