هدر موبایل
1397/08/28 19:20:00
سرویس سیاسی
حسن بیکی:

انگلیسی‌ها قصد خروج از اتحادیه اروپا ندارند/ برگزیت؛ فشاری آمریکایی برای از هم پاشیدن اتحادیه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است انگلیس که هیچ‌گاه رابطه نزدیکی با کشورهای اروپایی نداشته، در کش و قوس‌های برگزیت طرف آمریکا را می‌گیرد.
انگلیسی‌ها قصد خروج از اتحادیه اروپا ندارند/ برگزیت؛ فشاری آمریکایی برای از هم پاشیدن اتحادیه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است انگلیس که هیچ‌گاه رابطه نزدیکی با کشورهای اروپایی نداشته، در کش و قوس‌های برگزیت طرف آمریکا را می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805108841940023.jpg انگلیسی‌ها,قصد,خروج,از,اتحادیه,اروپا,ندارند/,برگزیت؛,فشاری,آمریکایی,برای,از,هم,پاشیدن,اتحادیه Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تلاش ترزا می برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: آمریکا همواره به دنبال تک قطبی شدن جهان است در حالی که اتحادیه اروپا مخالف این نظریه است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: با توجه به ارتباط بسیار نزدیک انگلیس و آمریکا نوعی فشار روی اروپایی ها قرار گرفته تا آنها وادار شوند از مواضع خود عقب نشینی کنند.

انگلیس تحت فشار اروپا و آمریکا برای باقی ماندن یا نماندن در اتحادیه اروپا

وی ادامه داد: انگلیس از دو منظر تحت فشار است، از طرفی اروپایی ها آنها را تحت فشار قرار داده اند تا از اتحادیه خارج نشوند و از سوی دیگر فشارهای ترامپ روی دولت انگلیس همواره مانع ادامه کار بریتانیا به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا است.

حسن بیکی در ادامه با اشاره به اینکه جهان به سمت چند قطبی شدن می رود، عنوان کرد: اروپایی ها پروژه جدا سازی خود از معاهده ناتو را مد نظر دارند که در همین راستا رئیس جمهور فرانسه و صدر اعظم آلمان و سایر اعضا اعلام کرده اند که باید ارتشی جدا داشته باشند چرا که هم هزینه ها زیاد بوده، هم اعتمادی به آمریکا وجود ندارد و هم منافع اروپا تأمین نمی شود.

انگلیس در کش و قوس برگزیت طرف آمریکا را می‌گیرد

وی در ادامه با بیان اینکه جدالی میان اروپا و آمریکا صورت گرفته و پیش بینی می شود فشار مردم انگلیس نیز به سمت اروپا باشد، ابراز داشت: به نظر می رسد در این مسیر دولت انگلیس از حرکت خود ناتوان شود اما از سوی دیگر فشار آمریکا نیز طبیعی است و آنها تلاش می کنند تا اتحادیه را تضعیف کنند که یکی از این مسیرها جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه انگلیس از گذشته هم پیمان آمریکا بوده و ارتباط کمی با اروپایی ها داشته، خاطرنشان کرد: انگلیس بازی دو سر باختی را آغاز کرده و چه با اتحادیه بماند و چه نماند امروز شرایط سختی دارد و آفتاب این کشور به غروب کشیده از این رو احساس می کند چاره ای جز قرار گیری نزدیک آمریکا ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet