خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/29 07:09:53
سرویس فرهنگی
حسین زاده:

مسائل دانشجو باید در دانشگاه حل و فصل شود نه نهادهای انتظامی و قضایی/ دانشگاه می‎تواند آغازکننده گفت‌وگوی ملی باشد

نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل دانشجو باید در دانشگاه حل و فصل شود نه نهادهای انتظامی و قضایی، گفت: دانشگاه می‎تواند آغازکننده گفت‌وگوی ملی باشد.
مسائل دانشجو باید در دانشگاه حل و فصل شود نه نهادهای انتظامی و قضایی/ دانشگاه می‎تواند آغازکننده گفت‌وگوی ملی باشد نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل دانشجو باید در دانشگاه حل و فصل شود نه نهادهای انتظامی و قضایی، گفت: دانشگاه می‎تواند آغازکننده گفت‌وگوی ملی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105938892093.jpg مسائل,دانشجو,باید,در,دانشگاه,حل,و,فصل,شود,نه,نهادهای,انتظامی,و,قضایی/,دانشگاه,می‎تواند,آغازکننده,گفت‌وگوی,ملی,باشد Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با دفاع از لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو ، اظهار کرد: اینکه آموزش به صورت رایگان و با شمول عام در اختیار همگان قرار گیرد، از بدیهیات و یکی از اصول فصل سوم قانون اساسی بوده و از حقوق ملت به شمار می‌آید.

مداخله از بیرون به دانشگاه به سود منافع ملی نیست

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسائل دانشگاه و دانشجو باید در دانشگاه حل و فصل شود نه نهادهای انتظامی، قضایی و امنیتی، افزود: در شرایطی که دانشگاه‌ها کمیته انضباطی دارند، این کمیته‌ها می‌‎توانند در مورد افراد تصمیم‌گیری و تصمیم‎سازی کنند و مداخله از بیرون به دانشگاه به نفع منافع ملی، توسعه علمی و دانشگاه نیست.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: دانشجوها می‌توانند با نگاه متفاوت و نه متقابل در دانشگاه‌ها حضور داشته باشند و این نگاه را بروز دهند و این بروز دیدگاه نمونه‎ای از برپا شدن کرسی‌های آزاد اندیشی است و اگر این مباحث در دانشگاه‌ها طرح شود، مسیر توسعه در کشور خیلی بهتر پیموده خواهد شد.

دانشگاه می‌‎تواند مبدأ و آغازکننده گفت‌وگوی ملی در کشور باشد و لایحه که از سوی دولت ارائه شده می‎تواند کمک کننده به ایجاد فضای گفت‌وگو در جامعه کمک می‌کند

وی یادآور شد: در حال حاضر موضوع CFT و همچنین چالش‌ها و راهکارهای برون رفت از شرایط تحریمی در مجلس مطرح است؛ از سوی دیگر در آستانه 16 آذرماه (روز دانشجو) قرار داریم و می‌توان این موضوعات را با همین عناوین در دانشگاه‌های کشور طرح کرد و خروجی آن را در جهت اهداف ملی استفاده کرد.

حسین زاده یادآور شد: چنانچه این مباحث اساسی در دانشگاه‌ها طرح و از نتایج آن در تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود، دانشجویان دلگرم‌تر از گذشته، مسیر تحصیلی را خواهند گذراند و خواهیم دید که مشکلات کشور را چطور می‎توان با گفت‌وگو حل و فصل کرد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه دانشگاه‎ها سطحی هستند که تقابل احزاب سیاسی را می‎توان به رقابت تبدیل کرد، گفت: دانشگاه می‌‎تواند مبدأ و آغازکننده گفت‌وگوی ملی در کشور باشد و لایحه که از سوی دولت ارائه شده می‎تواند کمک کننده به ایجاد فضای گفت‌وگو در جامعه کمک می‌کند.

مجلس به لایحه اخیر رأی مثبت خواهد داد

نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون باید ظرفیت پاسخگویی برای مدیران ایجاد کند، احتمال داد که مجلس به لایحه اصلاحیه لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو رأی مثبت دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet