هدر موبایل
1397/08/29 10:14:18
سرویس اقتصادی
کیانپور تأکید کرد:

بازنگری در نرخ تعدیل قرارداد پیمانکاران عمرانی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه باید کمیته ویژه ای را برای بررسی مشکلات پیمانکاران پروژه های عمرانی تشکیل دهد.
بازنگری در نرخ تعدیل قرارداد پیمانکاران عمرانی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه باید کمیته ویژه ای را برای بررسی مشکلات پیمانکاران پروژه های عمرانی تشکیل دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101706622010.jpg بازنگری,در,نرخ,تعدیل,قرارداد,پیمانکاران,عمرانی Icana

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مشکلات پیمانکاران پروژه های عمرانی، گفت: در شرایط کنونی پیمانکاران مشکلات بسیاری در اجرای پروژه های عمرانی دارد، که عمده دغدغه و مشکلات آن ها به مسئله افزایش چشمگیر قیمت مصالح و تجهیزات عمرانی بر می گردد، آن ها بارها اعلام کرده اند که با توجه به افزایش قیمت تجهیزات و میزان بودجه اعتبارات عمرانی مندرج در قرارداد، نمی توان فعالیت های عمرانی را تداوم بخشید.

راه جاده روستایی

تشکیل کمیته ویژه پروژه های عمرانی توسط سازمان برنامه و بودجه

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه باید کمیته ویژه ای را برای بررسی مشکلات پیمانکاران پروژه های عمرانی تشکیل دهد تا در این کمیته ها، منطبق با واقعیات جاری اقتصاد و صنعت کشور و قیمت تمام شده مصالح و تجهیزات عمرانی، همه شاخص های تعدیل قرارداد مورد بازنگری قرار گیرد.

شرایط روز به روز برای پیمانکاران در حال سخت شدن است، زیرا اعتبارات اختصاصی منطبق با قرارداد، کفاف اجرای پروژه و خرید تجهیزات را نمی دهد

وی تصریح کرد: شرایط روز به روز برای پیمانکاران در حال سخت شدن است، زیرا اعتبارات اختصاصی منطبق با قرارداد، کفاف اجرای پروژه و خرید تجهیزات را نمی دهد.

پیمانکاران عمرانی برای ادامه فعالیت نیازمند اجرای سیاست های انگیزشی هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: پیمانکاران برای ادامه فعالیت های عمرانی نیازمند اجرای سیاست های انگیزشی توسط وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه هستند، در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که پروژه های عمرانی در آینده ای نزدیک متوقف شوند.

قیمت مصالح و تجهیزات عمرانی روز به روز در حال افزایش است

کیانپور افزود: قیمت مصالح عمرانی از میله گرد گرفته تا سیمان، روز به روز در حال افزایش است و پیمانکاران امروز دیگر توان خرید تجهیزات و مصالح جدید از بازار را ندارند و این مسئله حتی اشتغال کارگران را به خطر می اندازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: سازمان برنامه و بودجه از فروردین تا شهریور امسال حدود 31 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی اختصاص داده است و این سازمان اعلام کرده تا پایان سال حدود 62 هزار میلیارد تومان در مجموع اعتبار به این بخش می دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به طور حتم بودجه پروژه های عمرانی باید در سال 98 افزایش قابل قبولی داشته باشد، زیرا امروز اعتبارات پروژه ها کفاف اجرای آن ها را نمی دهد. قطعا باید سیاست گذاری به صورت باشد که پروژه های عمرانی دچار رکود و خلل نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet