هدر موبایل
1397/08/29 06:57:54
سرویس اجتماعی
خدادادی:

تقدیر از دستگاه‌ها برای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ دیوان محاسبات تا کنون تخلفی گزارش نکرده است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخذ گزارشی از دیوان محاسبات در رابطه با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، گفت: تاکنون گزارش تخلفی در خصوص این قانون گزارش نشده و باید از دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی بابت اجرای این قانون تقدیر و تشکر کرد.
تقدیر از دستگاه‌ها برای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ دیوان محاسبات تا کنون تخلفی گزارش نکرده است رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخذ گزارشی از دیوان محاسبات در رابطه با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، گفت: تاکنون گزارش تخلفی در خصوص این قانون گزارش نشده و باید از دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی بابت اجرای این قانون تقدیر و تشکر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101789262506.jpg تقدیر,از,دستگاه‌ها,برای,اجرای,قانون,منع,بکارگیری,بازنشستگان/,دیوان,محاسبات,تا,کنون,تخلفی,گزارش,نکرده,است Icana

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به آغاز اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اظهار کرد: دستگاه‎های اجرایی در اجرای قانون مذکور خیلی خوب عمل کرده‎‌اند و این همکاری صمیمانه در اجرای قانون جای تقدیر و تشکر دارد به طوریکه اکثر بازنشستگان پیش از موعد قانونی از سمت خود را استعفا کردند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور نظارت دقیقی بر اجرای قانون خواهند داشت و با هرگونه خلاف قانون به شدت برخورد خواهند کرد، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت از 4 روز قبل از اجرای قانون برای تمام بازنشستگان سرپرست تعیین و  در وزارت کشور و وزارت امور خارجه نیز در تاریخ 24 آبان‌‎ماه استانداران و سفرای بازنشسته به اتفاق خداحافظی کردند.

دیوان محاسبات اجرای قانون در تک تک دستگاه‌ها را رصد می‌کند

وی با یادآوری اینکه در عین حال ظرفیت‎های قانونی برای اجرای این قانون وجود دارد و بر اساس پیش بینی که در قانون صورت گرفته، برخورد با متخلفان صورت می‌گیرد؛ افزود: در گزارشی که دیوان محاسبات در روز ابتدایی قانون ارائه کرد، حاکی از اجرای قانون داشت؛ در عین حال نظارت‌ بر اجرای صحیح قانون ادامه خواهد داشت و بازرسان دیوان از تک تک دستگاه‌‎ها گزارش چگونگی اجرای قانون را اخذ خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه افزون بر نظارت‎‌های دستگاه‌های نظارتی، مجلس نیز از طریق کمیته‎ای در کمیسیون اجتماعی بر اجرای صحیح قانون نظارت خواهد داشت، گفت: نهایتا پس از جمع بندی گزارش کمیته نیز اجرای قانون نحوه اجرای قانون نیز در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس برآوردها بیش از 3 هزار پست مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان خالی و فرصتی برای حضور جوانان در عرصه مدیریتی ایجاد می‎شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet