پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/06/28 15:42:00
سرویس بین الملل
ابوترابی فرد در دیدار با نایب رییس مجلس اندونزی:

همکاری های دو جانبه افزایش می یابد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که زمینه همکاری در تمامی زمینه ها بین دو کشور گسترش یابد.

نایب رییس مجلس اندونزی که در راس یک هیئت پارلمانی به کشورمان سفر کرده است، پیش از ظهر امروز در محل مجلس شورای اسلامی با محمد حسن ابوترابی فرد دیدار و گفتگو کرد.

ابوترابی در این ملاقات با اشاره به جایگاه مهم اندونزی به عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان گفت: عزت دینی و پایه های محکم اعتقادی مردم اندونزی موجب افزایش عزت و اقتدار جهان اسلام شده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به همکاری خوب دو پارلمان ایران و اندونزی در تشکیل مجمع مجالس آسیایی ابراز امیدواری کرد که این همکاری ها در تمامی زمینه ها بین دو کشور گسترش یابد.

وی خاطر نشان ساخت: مواضع مستقل دولت، مردم و مجلس اندونزی در برابر نظام های سلطه به ویژه رژیم صهیونیستی، گسترش همکاری های دو کشور مسلمان ایران و اندونزی را بیش از پیش ضروری می نماید.

ابوترابی فرد در ادامه این دیدار با اشاره به حضور شکوهمند مردم کشورمان در راهپیمایی روز قدس، گقت: باوجود دسیسه های متفاوتی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و لابی صهیونیستی رسانه های جمعی جهانی، خوشبختانه توطئه های آنها نقش بر آب شد.

وی افزود: حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی روز گذشته نماد برجسته ای از پیوندهای مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

مهیمین اسکندر نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در نزد ملل مسلمان جهان گفت: ما پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در فن آوری های مختلف را متعلق به همه مسلمانان می دانیم.

نایب رییس مجلس اندونزی از تلاش های کشورمان برای تشکیل مجمع مجالس آسیایی تقدیر کرد و خواستار بسط و گسترش همکاری های مجالس دو کشور شد.

در ادامه این دیدار طرفین پیرامون همکاری های آموزشی، علمی و انتقال تجربه های صنعتی بین دو کشور بحث و تبادل نظر به عمل آوردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet