خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/28 21:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی مطهری:

در کشورهای عقب مانده انسان ها به شکل خام و دست نخورده باقی می مانند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در کشورهای عقب مانده انسان ها به شکل خام و دست نخورده باقی می مانند و این به موضوع تعلیم و تربیت بازمی گردد.
در کشورهای عقب مانده انسان ها به شکل خام و دست نخورده باقی می مانند نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در کشورهای عقب مانده انسان ها به شکل خام و دست نخورده باقی می مانند و این به موضوع تعلیم و تربیت بازمی گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105165941404.jpg در,کشورهای,عقب,مانده,انسان,ها,به,شکل,خام,و,دست,نخورده,باقی,می,مانند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی مطهری روز دوشنبه در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی عنوان کرد: فرهنگ رانندگی در کشور هنوز به وضع مطلوبی نرسیده است. این موضوع به فرهنگ عمومی مربوط می شود که باید تقویت شود.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: در جامعه با نوعی خودباختگی و خودکم بینی فرهنگی روبه رو هستیم که این نیز باید اصلاح شود.

مطهری با اشاره به برگزاری جشنواره کتاب سال دانشجویی گفت: اگرچه تبلیغات و وسایل آموزشی گسترش یافته اند اما هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد و کتاب جایگاه خود را حفظ کرده است.

مطهری نتیجه حاصل از برگزاری این جشنواره را کشف استعدادها عنوان کرد و افزود: استعدادیابی در بسیاری از کشورهای پیشرفته مساله مهمی قلمداد می شود و به طور اساسی تفاوت کشورهای پیشرفته با کشورهای عقب مانده در تربیت نیروی انسانی است.

به گفته وی، در کشورهای پیشرفته نیروی انسانی ساخته و استعدادهای آن شکوفا می شود و افراد به متخصصان تبدیل می شوند.

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشورهای عقب مانده انسان ها به شکل خام و دست نخورده باقی می مانند و این به موضوع تعلیم و تربیت بازمی گردد.
مطهری با تاکید بر اهمیت تعلیم و پرورش گفت: بزرگ ترین کار معلم و استاد، تقویت قوه تفکر متعلم است. ذهن دانشجو به مثابه یک انبار کالا نیست باید در خدمت ابداع، تعقل و تفکر قرار گیرد.

نایب رییس مجلس با اعلام اینکه جشنواره کتاب سال دانشجویی نیز در تقویت قدرت تعقل گام برداشته است، عنوان کرد: تربیت با صنعت تفاوت دارد. در صنعت افراد را برای ساخت چیزی تربیت می کنیم در حالی که باعث ناقص شدن طبیعت می شویم اما در تربیت به چیزی آسیب نمی رسد و تنها استعدادهای موجود رشد می یابد.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet