هدر موبایل
1397/08/28 22:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کولیوند در مراسم گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی:

تاکید بر نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی/اطلاعات موجود در فضای مجازی قابل اتکا نیست

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت : واقعیت این است اطلاعات موجود در فضای مجازی پایه اصلی ندارد و قابل اتکا نیست.
تاکید بر نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی/اطلاعات موجود در فضای مجازی قابل اتکا نیست نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت : واقعیت این است اطلاعات موجود در فضای مجازی پایه اصلی ندارد و قابل اتکا نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103898632879.jpg تاکید,بر,نقش,صدا,و,سیما,در,ترویج,فرهنگ,کتابخوانی/اطلاعات,موجود,در,فضای,مجازی,قابل,اتکا,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه علمی استان البرز ابراز کرد: بیش از هشت نهاد کشوری و جهانی در البرز فعالیت دارند که این نشان دهنده جایگاه این استان در بحث علم و فناوری است.

 محمد جواد کولیوند در مراسم گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی که امروز (دوشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: باید کتاب به سبد فرهنگی خانوارها اضافه شود تا از این طریق زمینه آشتی مردم با یار مهربان مهیا شود.

وی با تاکید بر نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی ادامه داد: با توجه به اینکه تبلیغ کتاب در صدا و سیما منع قانونی ندارد امید است شاهد معرفی کتاب‌های ارزشمند در تلویزیون باشیم.

کولیوند افزود: البته تبلیغات کتاب در فضاهای شهری مثل بیلبوردها هم نقش بسزایی در مانوس شدن مردم با کتاب و کتابخوانی دارد.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم تکنولوژی جدید ما را از کتاب جدا کند خاطر نشان کرد: متاسفانه تکنولوژی باعث دور افتادن مردم به ویژه نسل جوان از کتاب شده و باعث شده مردم وقت کمتری برای کتابخوانی بگذارند.

وی گفت: باید با روش‌های مختلف و با بکارگیری خلاقیت انگیزه و علاقه کودکان را به کتابخوانی افزایش دهیم تا در آینده جامعه‌ای کتابخوان داشته باشیم.

کولیوند خاطر نشان کرد: بدون شک در فضایی که رسانه‌ها حاکم هستند و اطلاعات مختلفی را به ذهن مخاطب سرازیر می‌کنند، رجوع به کتاب‌ها برای دسترسی به اطلاعات موثق اهمیت زیادی دارد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: واقعیت این است اطلاعات موجود در فضای مجازی پایه اصلی ندارد و قابل اتکا نیست.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اهمیت ایجاد مراکز علمی در استان گفت: یکی از معیارهای کشورهای توسعه یافته وجود مراکزی مانند دانشگاه، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه علمی استان البرز ابراز کرد: بیش از هشت نهاد کشوری و جهانی در البرز فعالیت دارند که این نشان دهنده جایگاه این استان در بحث علم و فناوری است.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به وضعیت کتابخانه مرکزی اشاره کرد و گفت: زمین کتابخانه مرکزی در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قرار گرفته و امید است به زودی با تعامل مسئولان کلنگ آن زده شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet