هدر موبایل
1397/08/29 10:47:14
سرویس فرهنگی
ذوالقدر با اشاره به تجمع مردم در یک مدرسه در میناب:

مکاتبه مکرر با مسئولان آموزش و پرورش برای رسیدگی به فرسودگی مدارس منطقه شرق هرمزگان/ بودجه نمی‌دهند

نماینده مردم میناب در مجلس با اشاره به تعطیلی کلاس‌های درس مدرسه‌ای در این شهر به دلیل اعتراض مردم به فرسودگی آن، از مکاتبه مکرر با مسئولان آموزش و پرورش برای رسیدگی به فرسودگی مدارس این منطقه خبر داد.
مکاتبه مکرر با مسئولان آموزش و پرورش برای رسیدگی به فرسودگی مدارس منطقه شرق هرمزگان/ بودجه نمی‌دهند نماینده مردم میناب در مجلس با اشاره به تعطیلی کلاس‌های درس مدرسه‌ای در این شهر به دلیل اعتراض مردم به فرسودگی آن، از مکاتبه مکرر با مسئولان آموزش و پرورش برای رسیدگی به فرسودگی مدارس این منطقه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106149898157.jpg مکاتبه,مکرر,با,مسئولان,آموزش,و,پرورش,برای,رسیدگی,به,فرسودگی,مدارس,منطقه,شرق,هرمزگان/,بودجه,نمی‌دهند Icana

سید مصطفی ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به اعتراض دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها به فرسودگی مدارس در میناب و تعطیل شدن کلاس‌های درس در یک مدرسه هفتاد ساله گفت: وضعیت مدارس در میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد از نظر ایمنی ساختمان و مجهز بودن به تجهیزات وضعیت خوبی ندارد؛ اکثر مدارس در حال فروریختن و ویرانی هستند و اگر به دنبال بهبود آن نباشیم، حوادث غیرمترقبه‌ جبران‌ناپذیری در انتظار فرزندان محصل خواهد بود.

فصل پاییز و زمستان در کمین مدارس فرسوده

سن مدارس در شهرهای محروم  بسیار بالاست و   هر لحظه ممکن است سقف‌های مدرسه روی سر دانش آموزان و معلمان فرو بریزد

 نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرددر مجلس شورای اسلامی افزود: سن مدارس در این شهرهای محروم بسیار بالاست و خانواده‌های دانش‌آموزان هر صبح با نگرانی و خاطری آزرده فرزندان خود را به مدرسه می‌فرستند زیرا هر لحظه ممکن است سقف‌های مدارس روی سر دانش آموزان و معلمان فرو بریزد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به کهنسالی مدارس در منطقه شرق هرمزگان و پایین بودن کیفیت استانداردهای آموزشی در شهرستان‌های این نقطه گفت: با توجه به اینکه در فصل پاییز و زمستان، شاهد برخی بارش‌ها و طوفان‌ها در این حوزه هستیم، پایین بودن ایمنی سازه مدارس ممکن است خطرات غیرقابل جبرانی را برای مردم این منطقه به وجود آورد.

آموزش و پرورش به مدارس تخریبی اولویت دهد

وی همچنین از نامه‌نگاری و مکاتبه با مسئولان آموزش و پرورش برای رسیدگی، بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان‌های میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد خبر داد و تاکید کرد: علیرغم صحبت‌های حضوری با مسئولان و نامه‌نگاری با آنها و تاکید بر ضرورت اقدام عاجل در این خصوص، هنوز هیچ اقدامی در این زمینه نشده و بودجه‌ای برای این منظور اختصاص نیافته است.

ذوالقدر با اشاره به مشکلات این مدارس از نظر ایمنی و مجهز نبودن به وسایل و امکانات لازم گفت: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس باید توجه به مدارس تخریبی را در اولویت رسیدگی قرار دهد زیرا حضور در چنین مدارسی تهدیدی برای جان آنها اعم از دانش‌آموزان، معلمان و نیروهای کادری مدارس تلقی می‌شود.

پیآمدهای مدارس تخریبی؛ از دانش‌آموز سنندجی تا معلم خاشی

وی همچنین بر ضرورت به‌کارگیری ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز تاکید کرد و افزود: خیرین مدرسه‌ساز در سال‌های گذشته حضور بسیار خوب و پررنگی در حوزه مدرسه‌سازی داشته‌اند و حتی در این زمینه از دولت پیشی گرفته‌اند، لذا لازم است برای مدارس مناطق محروم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد نیز چنین ورود انسان‌دوستانه‌ای داشته باشند.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث مدارس تخریبی گفت: فوت دانش آموز در سنندج بر اثر ریزش دیوار مدرسه یا حادثه فروریختن آوار و خشت و گل‌های دیوار مدرسه بر سر معلم خاشی برای نجات دانش‌آموز اتفاقات کوچکی نیستند که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت دانش آموزان یک دبستان شهرستان میناب در اعتراض به "بسیار قدیمی" بودن این مدرسه سر کلاس درس حاضر نشدند و والدین آن‌ها نیز در حیاط دبستان تجمع کردند. به گفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان این مدرسه، ۷۰ سال قدمت دارد و شهرستان میناب دارای بیش از ۹۰ مدرسه تخریبی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet