هدر موبایل
1397/08/29 10:09:16
سرویس صحن
با رأی نمایندگان جهت بررسی بیشتر صورت گرفت

ارجاع موضوع معافیت مالیاتی محصولات نظامی به کمیسیون امنیت ملی مجلس

نمایندگان مردم در خانه ملت موضوع معافیت محصولات نظامی و همچنین تخصیص اعتبارات بنیه دفاعی به سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح از محل بودجه سالیانه را برای بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی ارجاع دادند.
ارجاع موضوع معافیت مالیاتی محصولات نظامی به کمیسیون امنیت ملی مجلس نمایندگان مردم در خانه ملت موضوع معافیت محصولات نظامی و همچنین تخصیص اعتبارات بنیه دفاعی به سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح از محل بودجه سالیانه را برای بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی ارجاع دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/201706103370519088.jpg ارجاع,موضوع,معافیت,مالیاتی,محصولات,نظامی,به,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 29 آبان) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح با ماده 6 این لایحه با 137 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 6 لایحه مذکور؛ اساسنامه سازمان توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می رسد و پس از تایید فرماندهی معظم کل قوا، ابلاغ می گردد.

همچنین در نشست امروز نمایندگان مجلس به دلیل وجود برخی ابهامات در ماده 4 و 5 این لایحه، این دو ماده را برای بررسی و اصلاحات بیشتر با 144 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع دادند.

لازم به ذکر است که مخالفان ماده 4 لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح معتقد بودند که براساس این ماده محصولات نظامی اعم از کالا یا خدمات مشمول معافیت مالیاتی خواهد شد که این مسئله مغایر با قوانین بالادستی به ویژه قانون مالیات های مستقیم بوده و طبق اصل 75 قانون اساسی بار مالی دارد، از این رو باید اصلاحات بیشتری در این رابطه صورت گیرد.

براساس این گزارش در ماده 4 لایحه مذکور آمده بود؛ محصولات نظامی اعم از کالا یا خدمات مشمول معافیت مالیاتی خواهد بود.

همچنین براساس ماده 5 این لایحه؛ سازمان در چارچوب قانون بودجه سالانه کل کشور از اعتبارات بنیه دفاعی کشور برخوردار می شود. /

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet