آغاز امامت اما زمان (عج)
1397/08/29 19:49:00
سرویس سیاسی
نانواکناری:

طالبان اجازه فعالیت داعش در قلمرو خود را نمی‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است گروه داعش به عنوان یک گروه تروریستی چند میلیتی هیچ‌گاه نمی‌تواند در کنار طالبان در افغانستان حرکت کند.
طالبان اجازه فعالیت داعش در قلمرو خود را نمی‌دهد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است گروه داعش به عنوان یک گروه تروریستی چند میلیتی هیچ‌گاه نمی‌تواند در کنار طالبان در افغانستان حرکت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg طالبان,اجازه,فعالیت,داعش,در,قلمرو,خود,را,نمی‌دهد Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به دور جدید مذاکره آمریکا با طالبان در افغانستان گفت: بعد از شکست داعش در عراق و سوریه، امروز آمریکا به دنبال فربه کردن این گروه تروریستی در افغانستان هستند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکا نیروهای داعش را در اطراف ایران به گردش درآورده است، یادآور شد: تا دیروز داعش در عراق و سوریه حضور داشتند و امروز در افغانستان متمرکز شده اند تا به نوعی دیگر در نزدیکی ایران باشند.

تحرکات داعش در افغانستان برای چین و روسیه مزاحمت ایجاد می‌کند

وی در ادامه با بیان اینکه تحرکات داعش در افغانستان برای چین و روسیه نیز مزاحمت ایجاد می کند، عنوان کرد: آمریکا نگاهی اقتصادی و امنیتی به افغانستان دارد و می خواهد از این طریق جایگاه خود را در منطقه تثبیت کند تا پیش از اینکه روسیه و چین به قدرت برسند.

نانواکناری در ادامه ایجاد ناامنی  در منطقه را از اهداف شماره یک آمریکا دانست و افزود: در نهایت طالبان از خود افغانستانی ها هستند اما داعشی ها از آنها نیستند و طالبان روی خوش به آنها نشان نخواهند داد.

مذاکره آمریکا با طالبان نتیجه نمی‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه داعش به عنوان یک گروه تروریستی چند ملیتی نمی تواند هیچگاه در کنار طالبان در افغانستان حرکت کند، خاطرنشان کرد: در این مسیر مذاکره آمریکا با طالبان قطعا شکست خواهد خورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet