انتخابات ریاست جمهوری
1397/08/29 16:27:00
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

چرا حیدرالعبادی با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا اعلام همراهی کرد؟

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: عراقی‌ها نیز برای دریافت مجوز معافیت از آمریکا، همراهی خود با تحریم‌های ضد ایرانی را اعلام کردند و حیدرالعبادی هیچ اقدام عملی ضد ایران انجام نداد و فقط موضع گیری کرد، در نهایت نیز آمریکا برای عراق معافیت قائل شد.
چرا حیدرالعبادی با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا اعلام همراهی کرد؟ نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: عراقی‌ها نیز برای دریافت مجوز معافیت از آمریکا، همراهی خود با تحریم‌های ضد ایرانی را اعلام کردند و حیدرالعبادی هیچ اقدام عملی ضد ایران انجام نداد و فقط موضع گیری کرد، در نهایت نیز آمریکا برای عراق معافیت قائل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701106908545193.jpg چرا,حیدرالعبادی,با,تحریم‌های,ضدایرانی,آمریکا,اعلام,همراهی,کرد؟ Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص روابط ایران و عراق، اظهار داشت: تاکنون از دولت جدید عراق کاری خلاف مصالح ایران ندیده‌ایم و از زمان در دست گرفتن زمام امور خوب پیش رفته‌اند و با جمهوری اسلامی ایران همراهی مناسبی داشته‌اند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت جدید عراق تلاش کرده تا مجوز معافیتی از آمریکا برای عدم همراهی با تحریم‌های ضد ایرانی اخذ کنند.

تاکنون اقدامات دولت عادل عبدالمهدی حُسن همجواری را رعایت کرده است

وی افزود: تاکنون اقدامات دولت عادل عبدالمهدی به سود ایران بوده و حُسن همجواری را رعایت کرده است و امیدواریم این وضعیت ادامه پیدا کند.

یوسفیان‌ملا در پاسخ به این سوال که حیدرالعبادی چرا از تحریم‌ها تبعیت کرد؟، ادامه داد: روال آمریکایی‌ها این بوده تا برای کشورهایی که از تحریم‌های ضد ایرانی تبعیت کرده‌اند، معافیت در نظر بگیرد.

چرا آمریکا چند کشور را در تحریم ایران استثنا کرد؟

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: چین، ژاپن و کره جنوبی خرید خود از نفت ایران را کاهش دادند و به همین دلیل، مجوز معافیت از همراهی با تحریم‌های ضد ایرانی را از آمریکا دریافت کردند.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشورهایی که حُسن نیت خود را به آمریکا نشان دادند، مشمول معافیت‌های آمریکا در عدم همراهی با تحریم‌های ضد ایرانی شدند.

چرا حیدرالعبادی با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا اعلام همراهی کرد؟

وی افزود: کشورهایی مانند عراق نیز برای اخذ مجوز معافیت از همراهی با تحریم‌های ضدایرانیِ آمریکا، صرفا در مقام اظهار موضع همراهی کردند.

این نماینده مردم در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: عراقی‌ها نیز برای دریافت مجوز معافیت از آمریکا، همراهی خود با تحریم‌های ضد ایرانی را اعلام کردند و حیدرالعبادی هیچ اقدام عملی ضد ایران انجام نداد و فقط موضع گیری کرد، در نهایت نیز آمریکا برای عراق معافیت قائل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet