هدر موبایل
1397/08/29 12:25:44
سرویس صحن
آقاپور علیشاهی در نطق میان دستور:

دولت محافظه‌کار و دست به عصا نمی‌تواند از مارپیچ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی عبور کند/ مجلس، دولت جوان و شایسته سالار می‌خواهد + فیلم

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه دولت محافظه کار و دست به عصا نمی تواند از مارپیچ اقتصادی و جنگ رسانه ای و تبلیغاتی عبور کند، گفت: نمایندگان مجلس دولت جوان، جسور، ریسک پذیر و شایسته سالار که نقش زنان در آن پررنگ باشد می خواهند.
دولت محافظه‌کار و دست به عصا نمی‌تواند از مارپیچ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی عبور کند/ مجلس، دولت جوان و شایسته سالار می‌خواهد + فیلم نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه دولت محافظه کار و دست به عصا نمی تواند از مارپیچ اقتصادی و جنگ رسانه ای و تبلیغاتی عبور کند، گفت: نمایندگان مجلس دولت جوان، جسور، ریسک پذیر و شایسته سالار که نقش زنان در آن پررنگ باشد می خواهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101363159711.jpg دولت,محافظه‌کار,و,دست,به,عصا,نمی‌تواند,از,مارپیچ,اقتصادی,و,جنگ,رسانه‌ای,و,تبلیغاتی,عبور,کند/,مجلس،,دولت,جوان,و,شایسته,سالار,می‌خواهد,+,فیلم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، معصومه آقاپور علیشاهی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 29آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک آغاز هفته بسیج و وحدت و سپاسگزاری از نماینده ولی فقیه استان آذربایجان شرقی، گفت: حضرت محمد ( ص ) می فرماید وحدت مایه رحمت و تفرقه موجب عذاب است؛ حجت الاسلام آل هاشم نمونه بارز اخلاق و مایه تحکیم وحدت و آحاد مردم و نشان دادن نقش زنان است که نمونه عملی آن را در روز جمعه در نماز جمعه تبریز شاهد بودیم.

چرا در مقابل تحریم ها شکننده ایم

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چرا در مقابل تحریم ها شکننده ایم، تصریح کرد: چرا در مقابل هر تکانه اقتصادی یک مصیبت وارد کشور می شود، چرا در مقابل هر شوک مالی دچار تزلزل می شویم، چرا در مقابل تکانه های سیاسی بازار سرمایه دستخوش بحران می شود؛ آری در دنیا اقتصاد افق روشنی دارد و هر شوک مالی و سیاسی آنها را از یک نقطه به نقطه تعادلی بالاتر می برد.

وی ادامه داد: برای مثال شوک مالی آمریکا در سال 2008 که باعث شد ارتقای فن آوری و نظام تولید متحول شود و بنگاه های اقتصادی رانت خوار و فرسوده از گردش اقتصاد خارج شود اما متاسفانه اقتصاد ما در این مرحله است که اصلا مهم نیست تکانه سیاسی، نظامی، ارزی و یا به واسطه تحریم باشد در هم ریخته و شکننده است.

آمریکا در همه موارد در چارچوب مزیت استراتژیک اقتصادی و ژئوپولتیکی ایران تصمیم می گیرد  اما افسوس که ما بدون برنامه ریزی و با شعارزدگی، خاکریزهای اقتصادی کشور را بدون مقابله و هزینه یکی پس از دیگری به دست دشمن واگذار و با تصمیم گیری و تصمیم سازی، روزمرگی مردم را قربانی انتقام جویی های جناحی می کنیم

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه آمریکا در همه موارد در چارچوب مزیت استراتژیک اقتصادی و ژئوپولتیکی ایران تصمیم می گیرد، گفت: اما افسوس ما بدون برنامه ریزی و با شعارزدگی، خاکریزهای اقتصادی کشور را بدون مقابله و هزینه یکی پس از دیگری به دست دشمن واگذار و با تصمیم گیری و تصمیم سازی، روزمرگی مردم را قربانی انتقام جویی هایی جناحی می کنیم.

نمایندگان مجلس دولت جوان، جسور، ریسک پذیر و شایسته سالار که نقش زنان در آن پررنگ باشد می خواهند

آقاپور علیشاهی با تاکید بر اینکه دولت محافظه کار و دست به عصا نمی تواند از این مارپیچ اقتصادی، جنگ رسانه ای و تبلیغاتی عبور کند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس دولت جوان، جسور، ریسک پذیر و شایسته سالار که نقش زنان در آن پررنگ باشد می خواهند.

اعدام سه نفر مفسد اقتصادی در باور مردم که نظام اداری فساد سیستمی دارد تغییری ایجاد نمی شود

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه به مردم بگوییم سه نفر مفسد اقتصادی اعدام شده اند در باور مردم در این مورد که نظام اداری  فساد سیستمی دارد تغییری ایجاد نمی کند.

وی ادامه داد: اما اگر بگوییم تمام نهادهای غیراقتصادی از حوزه اقتصادی خارج می شوند یک تصمیم صریح، بزرگ و باور پذیر است و افق ایجاد می کند یعنی مردم باور می کنند قرار است زمینه های فساد کم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه در بورس زمانی که 50 درصد سرمایه های اغلب شرکت ها توسط نهادها اداره بورس در واقع غیرمستقیم توسط این نهادها مدیریت می شود، گفت: رکود امروز به دلیل کمبود نقدینگی مواد اولیه و تقاضا نیست بلکه به دلیل این است که ما افق اقتصادی، مدیریت مالی، زیرساخت لازم و اطلاعات برای پرداخت یارانه ها و حامل های انرژی نداریم.

دیوار اعتمادی بین مردم و مسئولان شکسته شده است

آقاپور علیشاهی با انتقاد از اینکه دیوار اعتمادی بین مردم و مسئولان شکسته شده است، ادامه داد: هر سه قوای کشور به ویژه مجلس باید در بودجه 98 تصمیم بزرگی برای اصلاح آن بگیرند تا تکلیف مردم و سرمایه گذار مشخص شود.

دولت دستور دو سال تنفس به مالیات های معوق بنگاه های اقتصادی 93 تا 96 را صادر کند

وی یادآور شد: از دولت تقاضا دارم دستور دو سال تنفس به مالیات های معوق بنگاه های اقتصادی 93 تا 96 را صادر کند زیرا هزینه های بیکاری و ورشکستی بیشتر است؛ نیاز است سهم کارفرمای بنگاه ها در سازمان تامین اجتماعی به مدت 50 درصد کاهش یابد؛ تنها راه اقتصاد ایران اقتصاد کشاورزی، گردشگری و دانش بنیان است و زنان می توانند نقش محوریت داشته باشند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:  از دولت می خواهم از شاهزدگی دست بردارد، صد در صد اعتبارات سفر استانی آقای رییس جمهور در تبریز 2018 حتی یک ریال هم تخصیص پیدا نکرده، برای طرح های استانی و احیای دریاچه ارومیه و 200 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اراضی کشاورزی به زودی محقق شود؛ تدریس زبان ترکی در مقطع ابتدایی در دستور کار قرار گیرد؛ آقای رییس جمهور بر اساس سخنرانی خودتان آدرس درست می دهیم اعتبارات استانی را افزایش و اعتبارات خاص تامین فرسودگی صنایع مادر در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

دانلود

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet