هدر موبایل
1397/08/29 12:47:08
سرویس صحن
کریمی در تذکر شفاهی

دولت باید قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را متناسب با تورم سالیانه تعیین کند

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای کشاورزان گفت: دولت باید قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را متناسب با تورم سالیانه تعیین کند.
دولت باید قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را متناسب با تورم سالیانه تعیین کند نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای کشاورزان گفت: دولت باید قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را متناسب با تورم سالیانه تعیین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106361589037.jpg دولت,باید,قیمت,خرید,تضمینی,محصولات,کشاورزی,را,متناسب,با,تورم,سالیانه,تعیین,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا کریمی در نشست علنی امروز سه شنبه 29 آبان مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ما حمایت گفتاری از بخش کشاورزی را نمی خواهیم، بلکه شما باید به قوانین مجلس و وظایف خود در بخش کشاورزی عمل کنید، از این رو براساس قانون دولت موظف است قبل از شروع فصل کشت، قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه گندم را متناسب با افزایش حداقل تورم سالیانه تعین کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد متاسفانه چند سالی است که این قانون اجرایی نمی شودن به نحوی که گندمکاران در سال جاری حدود 3 هزار و 350 میلیارد تومان مالیات پنهان داده اند که این به معنای 25 درصد درآمد فروش گندمشان است، به نحوی که این محصول کیلویی 322 تومان کمتر قیمت گذاری شده است. حال مسئولان بر سر کشاورزان منت گذاشته و می گویند که شما از مالیات معاف هستید.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مسائل مرتبط با کشاورزی بحث اجرای روش های آبیاری نوین است به طوری که در برنامه ششم توسعه و بودجه های سنواتی بر این مسئله تاکید شده که 85 درصد از هزینه مدرن کردن آبیاری کشاورزی باید توسط دولت پرداخت شود، حال مشخص نیست که با چه مبنایی مانع از اجرای این پروژه ها می شوند، از طرف دیگر در اجرایی کردن بند (و) تبصره 16 بودجه سال 97 درخصوص بخشش جریمه دیرکرد و تعهد پرداخت سود تسهیلات دریافتی تولیدکنندگان، هیچ اقدامی توسط دولت صورت نگرفته است.

کریمی گفت: همچنین برای امهال 3 ساله تسهیلات مناطق خسارت دیده در حوادث نیز اقدامی صورت نگرفته است و مردم میان دستگاه های اجرایی و بانک ها بلاتکلیف هستند، بنابراین هیات دولت باید ایرادات این مسئله را برطرف و هماهنگی های لازم با بانک مرکزی را برقرار کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet