هدر موبایل
1397/08/29 15:36:30
سرویس اجتماعی
مافی مطرح کرد:

حل مشکل خشونت علیه کودکان و زنان تنها از راه آموزش/ لزوم سردمداری دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم در این راه

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: مقابله با خشونت علیه کودکان و زنان تنها از راه آموزش و فرهنگ‌سازی قابل حل است البته قانونگذاری هم بسیار کمک کننده خواهد بود.
حل مشکل خشونت علیه کودکان و زنان تنها از راه آموزش/ لزوم سردمداری دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم در این راه عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: مقابله با خشونت علیه کودکان و زنان تنها از راه آموزش و فرهنگ‌سازی قابل حل است البته قانونگذاری هم بسیار کمک کننده خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109070840669.jpg حل,مشکل,خشونت,علیه,کودکان,و,زنان,تنها,از,راه,آموزش/,لزوم,سردمداری,دو,وزارتخانه,آموزش,و,پرورش,و,علوم,در,این,راه Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمار بالای مرکز تحقیقات زن و خانواده درباره خشونت علیه زنان ایرانی، گفت: بحث خشونت یک موضوع عام بوده و تنها مختص کشور ما نیست و در دنیا و تمام بخش‌های مختلف خشونت علیه زنان و کودکان وجود دارد.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: خشونت دارای طبقه‌بندی است و گاهی یک سخن ناصواب و رنج‌آور می‌تواند خشونت تعریف شود لذا اگر بخواهیم این موضوع را هم جزو آمار قرار دهیم طبعا این آمار بالا خواهد رفت.

مجازات خاطیان و قانونگذاری هم کمک‌کننده خواهد بود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس بیان کرد: برای حل مشکل خشونت در جامعه باید به میزان آمار و ارقام توجه داشت و از آن برای کار پژوهشی و علمی به عنوان یک پایه اطلاعاتی استفاده کرد اما موضوع مهمتر آموزش‌های مستقیم و غیرمستقیم است.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه تاکید کرد: معتقدم بحث مقابله با خشونت علیه کودکان و زنان تنها از راه آموزش و فرهنگ‌سازی قابل حل است البته قانونگذاری و مجازات خاطیان هم بسیار کمک کننده خواهد بود، اما آموزش به کودکان حتی قبل از ورود به دبستان و بعد در دوره‌های آموزشی دیگر می‌تواند یک نسل بهتری را تربیت کرد.

بحث مقابله با خشونت علیه کودکان و زنان تنها از راه آموزش و فرهنگ‌سازی قابل حل است.

مافی تصریح کرد: دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات در حقیقت باید یکی از سردمداران عمده این حرکت باشند و با فرهنگ‌سازی و آموزش می‌توان موضوع خشونت را از همان آغاز دوران کودکی در مردم مهار، کنترل و مدیریت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet