ایام محرم 1398
1388/06/29 14:53:59
سرویس اقتصادی
نماینده صومعه سرا:

نیازی به واردات بنزین تاچند ماه آینده نداریم

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این مطلب که متخصصان ایرانی در حال تولید سی و پنج میلیون لیتر بنزین هستند گفت: تا چند ماه آینده بنزین تولید داخل نیز آماده خواهد شد و نیازی به واردات بنزین نداریم.

"کاظم دلخوش" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب که کارت‌های سهمیه‌بندی بنزین به قوت خود باقی خواهد ماند گفت: احتمالاً دولت بنزین مصرفی یارانه‌ایی را چهارصد تومان اعلام نماید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد تاثیر‌گذاری قیمت بنزین بر روی دیگر قیمت‌ها گفت: دولت باید قیمت‌ها را ظرف پنج سال آزاد کند و مابه‌التفاوت آن را بین خانواده‌ها به پنج دهک و تولید و کشاورزی اختصاص دهد بدین معنا که پنجاده درصد آن را به پنج دهک خانواده‌ها و نیز سی‌ درصد آن را به تولید و کشاورزی و صنعت و بیست درصد مابقی را برای هزینه‌هایی که دولت متحمل می‌شود اختصاص دهد.

سخنگوی کمیسیون ویژه مجلس گفت: کارشناسان و متخصصان ما در حال تولید سی و پنج میلیون لیتر بنزین هستند و تا چند ماه آینده نیز آماده خواهد شد و دیگر نیازی به واردات بنزین نداریم.

نماینده صومعه‌سرا دربا بیان این که واردات بنزین از ونزوئلا پاسخگویی دولت به نیازهای مردم است گفت: دولت به جهت این که بخواهد درجامعه تعادل ایجاد کند ناچار است که دست به تهاتر بزند.

وی در خصوص مجوز مجلس جهت واردات بنزین گفت: مجلس به دولت اجازه تنظیم بازار را داده است حال اگر بخواهد دست به تهاتر بزند و فراورده‌های نفتی وارد کند به خود دولت مربوط می‌شود و به بودجه کشور هم آسیبی نمی‌زند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet